Studijų naujienos

Lietuvos medicinos bibliotekoje (LMB) rengiami informacinio raštingumo mokymai „Efektyvi medicinos informacijos paieška patikimuose šaltiniuose“

PubMed/Medline informacijos šaltinis

• PubMed/Medline šaltinis (turinys, apimtis, įrankiai)
  • Paprasta (Simple) paieška (terminų ieškojimo tvarka, loginių operatorių bei simbolių naudojimas, paieškos detalių tikrinimas)
  • MeSH – kontroliuojamas medicinos terminų žodynas (struktūra, terminų rūšys, efektyvus naudojimas, formuojant informacijos paieškos strategiją)
  • Paieškos strategijos formavimas sudėtingesnės paieškos (Advanced) lange: (laukų pasirinkimas, paieškų rezultatų tikslinimas, apjungimas ir kt.)
  • Paieškos rezultatai (formato keitimas, išsaugojimas, siuntimas, dalijimasis)
  • Greitas informacijos įvertinimas, pilno teksto dokumentų pasiekimas
  • Kurį paieškos būdą rinktis? (Simple, Advanced ar MeSH database)

Kiti naudingi biomedicinos mokslų informacijos šaltiniai

•  Informacinės Lietuvos medicinos bibliotekos paslaugos vartotojams (www.lmb.lt)
  • Lietuvos bibliotekų ir mokslo informacinės sistemos (eLABa, iBiblioteka, LSMU DSpace/CRIS)
  • Klinikinių bandymų informacijos šaltiniai (International Clinical Trials Registry Platform (ICTRP), Cochrane Controlled Register of Trials, (CENTRAL), ClinicalTrials.gov)
  • Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO (WHO)) informacijos ištekliai
  • Patikimi sveikatos informacijos šaltiniai visuomenei/pacientams (MedlinePlus portalas ir kt.)
  • Rekomenduojami sveikatos informacijos visuomenei šaltinių vertinimo kriterijai

Įrodymais pagrįstos medicinos (Evidence Based Medicine (EBM)) informacija

• Įrodymais pagrįsta medicinos praktika (sąvoka, ciklas)
  • Paieškos klausimo bei strategijos formavimas (PICO schema, klausimų rūšys, mokslo tyrimų dizainai)
  • Mokslo įrodymų hierarchinės pakopos
  • Pagrindiniai (EBM) informacijos šaltiniai (Cochrane Library, UpToDate, Micromedex duomenų bazės, Clinical Queries įrankis PubMed/Medline šaltinyje ir kt.)
  • Trumpas kurso apibendrinimas, klausimai

Organizaciniai faktai apie kursus

Trukmė: 6 akademinės valandos (2 d. po 3 ak. val.)
Vieta: LMB (Kaštonų g. 7) mokymų klasėje I a. (įėjimas iš abonemento).Suteikiama galimybė lektorę kviesti ir į kitas auditorijas arba į Jūsų MS Teams platformą

Pobūdis:

Atvykus į LMB mokymų klasę: gebėjimų formavimas atliekant pratimus kartu su lektoriumi
Nuotoliniai: gebėjimų formavimas stebint pratimų atlikimą

Kompiuteriai: 8 kompiuterizuotos darbo vietos dalyviams (saugus atstumas). Suteikiama galimybė atsinešti savus kompiuterius (veikia bevielis internetas)

Kaina: Kursai šiuo metu nemokami

Kilus klausimams, kreipkitės:
Jūratė Stukienė
Informacijos paslaugų ir mokymo išteklių skyriaus vedėja
Lietuvos medicinos biblioteka Tel. +370 (5) 2626692

LMB mokymai plakatas 2022 ekranams