Sidebar

Naujienos

Ankstyvą rudenį delegacija iš Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto lankėsi Romoje (Italija) La Sapienza universitete. VU Medicinos fakultetas jau kelerius metus džiaugiasi galėdamas vieną iškiliausių Italijos universitetų vadinti savo partneriu Erasmus+ programos rėmuose. Šios partnerystės dėka vyksta aktyvūs medicinos studijų programos studentų mainai.

Rugsėjo 24-27 d. Karagandos medicinos universitete (KMU) (Kazachstanas) vyko tarptautinis daugiaplanis renginys, kuriame buvo pristatytos Lietuvos aukštojo mokslo ir, konkrečiai, Vilniaus universiteto (VU) siūlomos galimybės. Šis renginys yra ES finansuojamo projekto, skirto populiarinti studijų Lietuvoje galimybes, dalis. Renginiuose aktyviai dalyvavo Karagandos valstybinio A.E. Buketovo, Karagandos technikos, ir, jau minėto, Karagandos medicinos universitetų studentai ir mokslininkai.

Dovilė Šapokaitė – Vilniaus Universiteto (VU) Medicinos fakulteto pirmakursė, kilusi iš, jos žodžiais tariant, „nedidelio, bet nepaprastai gražaus Utenos miesto“, su medicina susijusiomis studijomis pradėjo domėtis dar prieš porą metų. Jos dėmesį tuomet užkariavo Visuomenės sveikatos programa: „Mane sudomino ne tik galimybė studijuoti Vilniaus universitete, bet ir fantastinės galimybės įgyti praktinių įgūdžių stiprinant asmeninę ir aplinkinių sveikatą bei plačios darbo perspektyvos“.

Rugsėjo viduryje Zalcburge (Austrija) vyko mokslo plėtros rėmimo organizacijos „Europos bendradarbiavimas mokslo ir technologijų srityje“ COST (The European Cooperation in Science and Technology) Europos seksualinės sveikatos tinklo susitikimas. Jo tikslas – aptarti naujo COST finansuojamo, Zalcburgo universiteto inicijuoto, Europos seksualinei medicinai skirto projekto įgyvendinimo galimybes. Susitikime dalyvavo ir Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto direktorė profesorė dr. Natalja Fatkulina.

Sakoma, kad “savam kaime pranašu nebūsi“, o štai iš kaimynų visada yra ko pasimokyti. Šia išmintimi puikiai pasinaudojo Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto reabilitologai, kurie į svečius pasikvietė Rygos Stradiņš universiteto (Latvija) Reabilitacijos fakulteto dekanė prof. Signe Tomsone. Viešnia dalyvavo aktyviose diskusijose su kolegomis lietuviais, o taip pat skaitė paskaitas kineziterapijos ir ergoterapijos studentams. Glaudus bendradarbiavimas su kaimyninės šalies universitetu tęsiasi nuo 2013 metų dalyvaujant Nordplus (Nordplus higher education) veikloje.

Vilniaus universiteto Medicinos fakultete įdiegtas modernus simuliacinis žaidimas leidžiantis penkto kurso studentams praktiškai pajusti, ką reiškia dirbti vaistinėje. Unikalią galimybę įgyvendinti projektą Lietuvoje parsivežė universiteto dėstytoja Indrė Trečiokienė. Olandijos Groningeno instituto doktorantė rado galimybę viename geriausių farmacijos specialistus ruošiančių Europos universitetų veikiantį simuliacinį žaidimą pritaikyti mūsų studentams. Praktinį modelio įgyvendinimą padėjo parengti vaistinių tinklas „Eurovaistinė“.

Rugsėjo 13 d. minima Pasaulinė Sepsio diena. Kiekvienais metais Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse, vyksta renginiai, skirti šiai dienai paminėti, kurių tikslas apie sepsį priminti ne tik gydytojams specialistams, tačiau kuo labiau šviesti plačiąją visuomenę, suteikti jai žinių apie pirmuosius sepsio požymius, paaiškinti budrumo ir laiko svarbą gydant sepsį.

Ieva Eimutytė-Mikelkevičienė – Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto (MF), Biomedicinos mokslų instituto veiklos administratorė – džiaugiasi galėdama bendruomenei, kolegoms ir svečiams pristatyti savo tapybos darbus. Čia Fakultete ji yra naujokė, dirba tik pusantrų metų. Ar Ieva yra naujokė tapyboje? „Ir taip, ir ne, – kviesdama pasižvalgyti po parodą, sako Ieva. - Ši asmeninė paroda yra antroji mano gyvenime. Tapybą aliejiniais dažais atradau atsitiktinai, 2015 metais, todėl savo paveikslų rinkinį taip ir pavadinau: „Aš paėmiau dažų...“.  

Brangūs Kolegos, Mieli Studentai, nuoširdžiai sveikinu pradėjus naujus Studijų ir Mokslo metus!

Š. m. rugsėjo 3 d. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto bendruomenė susirinko kartu pavakaroti, pasilabinti po vasaros atostogų ir susipažinti su naujaisiais bendruomenės nariais. Nors oras tą dieną buvo apniukęs ir lietingas, bet prasidėjus renginiui netikėtai pragiedrėjo - gamta medikams padovanojo jaukią popietę.

„Savanorystė – tai pati geriausia galimybė padėti kitiems, kartu realizuojant savo gebėjimus, talentus ir įgyjant naujos patirties bei įgūdžių“, – teigia dr. Donatas Austys, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto darbuotojas. Jis nuo studijų pradžios, jau jau daugiau nei dešimtmetį, tęsia ir puoselėja savanorystės idėją. Jo gražiu pavyzdžiu „užsikrečia“ kolegos ir studentai.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos