Sidebar

Naujienos

Prieš metus tarp Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto (VU MF) ir Chicago Medical School (CMS) buvo pasirašyta dvišalio bendradarbiavimo sutartis, kuri atvėrė visiškai naujas studentų mainų galimybes. Ši sutartis reglamentuoja tęstinį dviejų universitetų bendradarbiavimą ir atveria medicinos studentams galimybę susipažinti su kitos šalies sveikatos apsaugos sistema, ligonių priežiūra ir mokymosi tvarka. Šiemet pirmą kartą įvyks realūs abipusiai mainai – į JAV išvyksta keturi medicinos studijų programos 6 kurso studentai; į Lietuvą atvyksta – 3 amerikiečiai.

Sausio 24 d. Vilniaus miesto rotušėje buvo iškilmingai įteiktos Šv. Kristoforo statulėlės. Dešimčia vadinamųjų Vilniaus „Oskarų“ buvo įvertinti labiausiai savo veikla Vilniaus miestui 2019 m. nusipelnę asmenys. Šv. Kristoforo statulėle buvo apdovanota mokslininkų grupė, ištyrusi ir identifikavusi 1863-1964 m. sukilėlių palaikus. Už odontologines iniciatyvas įvertinta Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Odontologijos instituto profesorė Alina Pūrienė.

Marselyje (Prancūzija) vykusioje 12-oje Tarptautinėje Europos visuomenės sveikatos konferencijoje Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto (MF) studentai pristatė kartu su bendramoksliais parengtus mokslinius tiriamuosius darbus, atliktus visuomenės sveikatos studijų metu. Pranešimai susilaukė didelio auditorijos susidomėjimo, o jų rengėjai – paskatinimo tęsti tyrimus ir kvietimo prisijungti prie EUPHA (Europos visuomenės sveikatos asociacija) jaunųjų mokslininkų tarptautinio bendradarbiavimo grupės.

2020 sausio 16 d. Vilniaus universiteto Medicinos fakultete vyko Sveikatos mokslų instituto organizuotas seminaras „Kokybiniai tyrimai medicinos ir sveikatos moksluose“, kuriame dalyvauti buvo kviečiami visi fakulteto mokslininkai ir dėstytojai. Seminarą vedė kviestinis lektorius - VDU Švietimo akademijos docentas, socialinių mokslų daktaras Stanislav Sabaliauskas. Paskaitą inicijavo Sveikatos mokslų instituto direktorė prof. Natalja Fatkulina.

Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto alergologijos profesorė Rūta Dubakienė už straipsnį „Mirtinas bučinys. Ar taip gali būti?“ Mokslo sriubos kartu su astronomijos populiarinimo blogu „Konstanta 42“ organizuotame aštuntajame mokslo populiarinimo darbų konkurse buvo įvertinta kaip skaitomiausio straipsnio autorė.

Vilniaus universiteto (VU) Medicinos mokslo krypties Doktorantūros komiteto pirmininkės prof. Janinos Tutkuvienės kvietimu į Medicinos fakultetą (MF) atvykęs dr. Jonas Bunikis (Europos Komisijos Mokslinių tyrimų generalinis direktoratas, Briuselis, Belgija) vedė seminarą mokslo metodologijos klausimais „Su daktaro diplomu kišenėje: karjeros biomedicinoje keliai ir takeliai“.  

2020-ųjų metų pirmosiomis dienomis Vilniaus universiteto atstovų delegacija lankėsi Tel Avive, Izraelyje. Vizito metu grupės nariai dalyvavo tarptautinėje Studijų mugėje, susitiko su partnerinės įmonės MD International vadovais bei vykdė motyvacinius pokalbius su būsimaisiais studentais. Apie viską skaitykite išsamiau.

2020 m. sausio pradžioje Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto (MF) dekanas prof. Algirdas Utkus sukvietė kolegas – dr. Aleksą Pikturną, dr. Juozą Galginaitį, Aureliją Jakubę, Audrių Ardzijauską ir dr. Violetą Mikštienę - aptarti naujai įsteigto VU Lietuvos populiacijos ir retųjų ligų biobanko veiklos (VU LPRLB) bei patvirtinti jo darbo grupės sudėtį. „Didelis džiaugsmas, o kartu ir atsakomybė, kad būtent VU struktūroje kuriasi toks darinys, kaip Biobankas. Ateityje, jis neabejotinai palengvins VU ir kitose įstaigose atliekamų tyrimų kokybę, pritrauks naujus projektus“ – kalbėjo dekanas.

2019 m. pabaigoje Jungtinės Karalystės Londono karališkajame koledže įvyko tarptautiniai mokymo kursai, skirti chirurgijos specialybės gydytojams „Kolorektalinės chirurgijos dilemos ir debatai“ („Dilemmas and debates in colon and rectal surgery“). Tokie mokymai vyksta kasmet jau septinti metai, ir yra skirti visiems pasaulio gydytojams, besidomintiems storosios žarnos ir išangės ligų chirurgija.

Šiais metais pajausti tikrąją artėjančių didžiausių švenčių dvasią Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto (MF) bendruomenę pakvietė Universiteto kapelionas Eugenijus Puzynia. Į baigiamąjį šių metų MF Tarybos posėdį jis atvyko kartu su VU akademinės sielovados atstovais. Skambant subtilioms, lyrinėms VU pučiamųjų orkestro „Oktava“ koncertmeisterio Evaldo Masalskio saksofonu atliekamoms melodijoms, prasmingų ir šiltų Kalėdų, įprasminant išeinančius metus ir pasitinkant naujuosius,  susirinkusiems Tarybos nariams, dėstytojams, studentams, personalui linkėjo ir Tarybos pirmininkas, prof. Eugenijus Lesinskas, MF dekanas, prof. Algirdas Utkus ir kt.

Kalėdos – dovanų metas, o netikėtos dovanos, visada pačios brangiausios. Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto (MF) Medicinos istorijos muziejus sulaukė reikšmingos dovanos. VU muziejaus direktorius, medicinos istorikas, filantropas, Amerikos lietuvis dr. Ramūnas Kondratas padovanojo 20 amžiaus pradžios ofortą – Zofijos Stankievicz (Stankiewicz) atliktą grafikos darbą, vaizduojantį Šv. Jonų Bažnyčią. Ant pasparto – Vilniaus Stepono Batoro universiteto histologijos prof. Jurgio Stanislovo Aleksandrovičiaus (Aleksandrowicz) palinkėjimas medicinos studijų baigimo proga tuometinei studentei Juzefai Aukštukaitei–Vitkovskai (Witkowska) lenkų ir lotynų kalbomis. Šį meno kūrinį dr. Ramūnas Kondratas įsigijo LIX Vilniaus aukcione. 

Šiemet medicinos studijas Vilniaus universitete (VU) baigęs (vidurkis 9,3), Izraelyje, Tel Avive, gimęs ir gyvenantis Ortal Berger neslepia džiaugsmo, kad turi du pasus, vienas jų – Lietuvos Respublikos piliečio. Jis yra pirmasis iš savo kurso Izraelio studentų ir vienintelis gimtojoje šalyje išlaikęs egzaminą ir gavęs licenciją medicinos veiklai vykdyti. Tačiau šis studentas Lietuvoje išgarsėjo dar savo studijų Medicinos fakultete metu, kai 2018 metų pavasarį žiniasklaida aprašė jo sėkmingai įgyvendintą idėją – mūsų šalyje pradėtą taikyti ambulatorinį cezario pjūvio operacijos metodą.

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Raudonojoje auditorijoje vyko Vilniaus universiteto, Lietuvos neurologų asociacijos ir Lietuvos Epileptologijos draugijos organizuota konferencija "Epilepsija. Aktualūs klausimai 2019", kurioje dalyvavo virš 130 dalyvių - gydytojų, studentų, slaugytojų, socialinių darbuotojų, psichologų bei epilepsija sergančiųjų.

„PLOS One“ yra visame pasaulyje garsus, recenzuojamas atviros prieigos mokslinis žurnalas, kurį nuo 2006 m. leidžia Public Library of Science. Žurnalas apima visų mokslo ir medicinos sričių pirminius tyrimus. Medicinos fakultetas kartu su „PLOS One“ sveikina Vilniaus universiteto profesorių, habilituotą mokslo daktarą Vaidutį Kučinską: jo straipsnis farmakogenomikos mokslinio darbo tema yra tarp 10 procentų daugiausia cituojamų šiame žurnale.

Šiemet Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultetas (MF) mini 238-ąjį gimtadienį. Fakulteto atidarymo data laikoma 1781 m. lapkričio 24-oji. Šiam reikšmingam įvykiui paminėti buvo skirtas šventinis Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Tarybos posėdis.

Vilniaus universitete (VU) vykusioje atviroje garsios genetikės iš Izraelio Linos Basel-Salmon paskaitoje „Genetinis pasas kiekvienam: naudingas ar žalingas?“ atsakymų į šį ir kitus visuomenei aktualius klausimus kartu ieškojo šios srities specialistai, Medicinos fakulteto (MF) studentai ir dėstytojai, Vilniaus mokyklų moksleiviai ir visi neabejingi „magiškam“, paslapčių kupinam genetikos mokslui.

Lapkričio 14-oji Pasaulinė diabeto diena

Cukrinis diabetas pritraukia vis daugiau visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio dėl spartaus plitimo visame pasaulyje ir nenuspėjamos raidos, kita vertus, dėl galimų veiksmingų paprastų prevencijos priemonių, padedančių sumažinti ligos riziką ar jos išvengti, bei veiksmingo gydymo, kuris padeda apsisaugoti nuo galimų lėtinių ligos komplikacijų.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos