Sidebar

Naujienos

Informuojame, kad atsižvelgdama į infekcijos COVID-19 plitimo grėsmę ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimus, koronaviruso prevencijai skirta darbo grupė nusprendė pratęsti nuotolinio mokymosi ir darbo terminą  iki balandžio 13 d. 24 val. su galimybe šį laikotarpį pratęsti.

Iki dabar taikytas ribojimas naudotis VU infrastruktūra lieka toks pats.

Lietuvoje ir pasaulyje besitęsiant karantinui ir darbo bei mokymosi procesus organizuojant nuotoliniu būdu, daug laiko praleidžiame namuose. Tai kelia rimtų iššūkių ne tik fizinei, bet ir psichinei sveikatai: „Nerimaujame dėl artimųjų ir savo sveikatos, gresiančių ekonominių sunkumų, apribotų socialinių vaidmenų, darbų ar mokymosi.

Vis didesę medicinos sritį pasiglemžiant COVID-19 virusui, VU Medicinos fakulteto dėstytojai, VUL Santaros klinikų gydytojai nepraranda noro ir gebėjimo plėsti savo žinių ribas, dalintis patirtimi su kolegomis, bei išlaikyti intensyvų darbinį ritmą.

Reaguojant į neeilinę situaciją dėl koronaviruso sukeliamos infekcijos (COVID-19) Vilniaus universiteto fondas šiandien pradeda lėšų rinkimo kampaniją „Rezidentai, mes su jumis!“, kurios metu tikimasi surinkti bent 10 000 eurų papildomoms VU Medicinos fakulteto gydytojų rezidentų apsaugos priemonėms įsigyti. Dauguma rezidentų koronaviruso pandemijos akivaizdoje dirba su užsikrėtusiais pacientais be tinkamų apsaugos priemonių dėl jų trūkumo.

Kovo 22-ąją minima Pasaulinė vandens diena. Vanduo, neabejotinai, vaidina labai svarbų vaidmenį žmonių gyvenime. Vandens šaltiniais žavimės ir prie vandens telkinių leidžiame gražiausią savo laiką. Vandenį naudojame higienai ir apsaugai nuo virusų. Jį geriame kasdien. Kodėl gi vanduo toks svarbus? Į šį ir kitus aktualius klausimus atsako Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto Visuomenės sveikatos katedros vedėjas, prof. Rimantas Stukas

Savo mintimis dalinasi Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto docentė gydytoja endokrinologė dr. Lina Zabulienė ir gydytoja dietologė Edita Saukaitytė-Butvilė.

Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto (MF) surengtoje atviroje paskaitoje visuomenei pateikta naujausia, mokslu pagrįsta informacija apie sparčiai visame pasaulyje plintantį sunkaus ūminio respiracinio sindromo koronovirusą 2 (angl. SARS-CoV-2).  Lietuvos Vyriausybė yra paskelbusi valstybės lygio ekstremalią padėtį visoje šalyje dėl šio viruso keliamos grėsmės. Ką mokslas žino apie koronovirusą ir jo keliamą grėsmę sveikatai, pasakoja VU MF Biomedicinos mokslų instituto, Fiziologijos, biochemijos, mikrobiologijos ir laboratorinės katedros docentas, dr. Tomas Kačergius.

„Džiaugiamės, kad Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultetas (MF) kartu su partneriais: VšĮ Centro poliklinika ir Baltijos šalių paliatyviosios pagalbos asociacija gavo aukštą „2 žvaigždučių“ (“2 stars“) „Reference sites“ įvertinimą už Europos inovacijų partnerystę aktyvaus ir sveiko senėjimo programoje“, – gera žinia apie kolegų darbą pasidalino MF Sveikatos mokslų instituto direktorė prof. Natalja Fatkulina. – Dėkojame mūsų partneriams už reikšmingas iniciatyvas, skirtas globalaus visuomenės senėjimo keliamiems iššūkiams mažinti, ir už Vilniaus universiteto vardo garsinimą“. Pasak jos, ši tarpinstitucinė partnerystė yra puikus bendradarbiavimo pavyzdys Lietuvai ir, netgi, Europai.

Geriausiu 2019-ųjų metų Medicinos fakulteto dėstytoju išrinktas docentas dr. Vytautas Tutkus prisipažino, kad naujiena jam buvo visiškai netikėta. Remiantis studentų apklausų duomenimis, jo dėstomas dalykas ne vienerius metus yra tarp aukščiausiai vertinamų tiek savo turiniu, tiek pateikimo forma, o nuoširdus bendravimas, įvardinamas kaip stipriausia dėstytojo savybė.

Siekdama paskatinti inovatyvių idėjų ir ankstyvosios stadijos startuolių augimą, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) pradeda įgyvendinti naują projektą „TechHub“ (liet. „Technologijų uostas“). Projektas kvies mokslininkus, studentus ir verslo atstovus vystyti inovatyvų verslą, suteiks jiems įvairią pagalbą ir skatins žiniomis grįsto verslo augimą mūsų šalyje.

Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto (MF) odontologijos 5-o kurso studentės Emilijos Šermukšnytės baigiamasis darbas „Geriamajame vandenyje esančių fluoro ir boro poveikis dviejų kartų žiurkių dantų emaliui, embrionų vystymuisi ir kaulų formavimuisi“ kaip geriausias buvo atrinktas atstovauti VU Medicinos fakultetui studentų klinikinių tyrimų programoje (Dentsply Sirona Student Clinical Research Program) Kopenhagoje (Danija). Tyrimui vadovavo VU MF Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros profesorė Violeta Žalgevičienė.

Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto (MF) farmacijos studentai ir dėstytojai turėjo galimybę išklausyti komunikacijos paskaitų ir dalyvauti imunizacijos aktualijoms skirtoje konferencijoje, kurių metu Afonso Miguel Neves Cavaco, Lisabonos universiteto (Portugalija) Farmacijos fakulteto Socialinės farmacijos departamento docentas, pristatė naują požiūrį į farmacininkų komunikacijos su visuomene svarbą.

Kviečiame į Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto anatomijos dėstytojo doc. dr. Arūno Barkaus paskaitą „Žmogaus anatomijos evoliuciniai pakitimai“, kuri vyks Studijų ir karjeros planavimo parodoje STUDIJOS 2020, vasario 6 d. 11 val. (Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilnius, Lietuva).

Kol studentai po sesijos ilsisi, jų vietas „matuojasi“ smalsūs mažieji mokslinčiai. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Biomedicinos mokslų instituto Žmogaus ir medicininės genetikos katedroje svečiavosi vaikų darželio „Baltų šalelė“ auklėtiniai. Vaikai buvo supažindinti su studijų procesu, biomedicinos mokslininko profesija, genetikos mokslu. Su vaikais bendravo Katedros mokslininkai dr. Vytautas Šliužas ir dr. Ingrida Domarkienė.

Prieš metus tarp Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto (VU MF) ir Chicago Medical School (CMS) buvo pasirašyta dvišalio bendradarbiavimo sutartis, kuri atvėrė visiškai naujas studentų mainų galimybes. Ši sutartis reglamentuoja tęstinį dviejų universitetų bendradarbiavimą ir atveria medicinos studentams galimybę susipažinti su kitos šalies sveikatos apsaugos sistema, ligonių priežiūra ir mokymosi tvarka. Šiemet pirmą kartą įvyks realūs abipusiai mainai – į JAV išvyksta keturi medicinos studijų programos 6 kurso studentai; į Lietuvą atvyksta – 3 amerikiečiai.

Sausio 24 d. Vilniaus miesto rotušėje buvo iškilmingai įteiktos Šv. Kristoforo statulėlės. Dešimčia vadinamųjų Vilniaus „Oskarų“ buvo įvertinti labiausiai savo veikla Vilniaus miestui 2019 m. nusipelnę asmenys. Šv. Kristoforo statulėle buvo apdovanota mokslininkų grupė, ištyrusi ir identifikavusi 1863-1964 m. sukilėlių palaikus. Už odontologines iniciatyvas įvertinta Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Odontologijos instituto profesorė Alina Pūrienė.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos