Šių metų spalio 16 d. Vilniaus universiteto Medicinos fakultete (VU MF) buvo atidaryta iš Ignalinos krašto muziejaus parsivežta paroda „Jonas Rustemas – dailininkas ir pedagogas (1762–1835)“. Jonas Rustemas (1762–1835) – žymiausias XIX a. pirmos pusės Vilniaus dailininkas, Vilniaus universiteto Piešimo ir tapybos katedros dėstytojas (1797–1832), nuo 1811 m. – profesorius, savo kūryba ir pedagogine veikla padaręs didelę įtaką XIX a. Lietuvos dailės raidai. 1819 m. tapęs katedros ir visos Vilniaus meno mokyklos vadovu, Jonas Rustemas rūpinosi dailės dėstymo Vilniaus universitete tobulinimu, rengė mokymo programas ir dailės katedrų pertvarkymo projektus, koordinavo Grafikos ir Skulptūros katedrų bei litografijos dirbtuvės veiklą, rūpinosi mokyklos materialinės bazės stiprinimu, mokinių stipendijomis, stažuotėmis, apdovanojimais, mokslinių laipsnių teikimu, dailės galerijos kaupimu, taip pat organizavo studentų dailės parodas – pirmąsias grupines dailės parodas Vilniuje.

Jono Rustemo kūrybos sritys – tapyba, piešiniai, kortos, gyvieji paveikslai, architektūrinis švenčių apipavidalinimas. Savo darbuose dailininkas vaizdavo kasdienį Vilniaus gyvenimą, gatvėse ir salonuose sutiktus spalvingus tipažus, įvairių tautų atstovus (žydus, turkus, totorius), gydytojus, valstiečius, keliaujančius prekeivius ir kitus asmenis. Medicinos fakultete atidarytoje parodoje galima susipažinti su Jono Rustemo kūryba ir gyvenimo ypatumais. Eksponuojami informaciniai stendai su svarbiausiomis dailininko gyvenimo datomis, autoportretai, svarbių to meto mokslo ir kultūros figūrų (gydytojo Jurgio Reikovskio, teisėtyrininko prof. Mykolo Riomerio, valstybės taunautojo, visuomenininko Jono Gvalberto Rudaminos, 1830-1831 m. sukilimo dalyvio Medardo Končios, LDK didiko Pijaus Tiškevičiaus, LDK astronomo, matematiko, fiziko ir filosofo Jono Sniadeckio) bei kiti portretai.
Parodos viešnagę Medicinos fakultete inicijavo Vilniaus medicinos draugija.

Medicinos fakultetas kviečia bendruomenę aplankyti ekspoziciją.

MF archyvo nuotr.