Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas kviečia jaunuosius tyrėjus – VI k. vientisųjų studijų programos arba II k. magistrantūros studijų programos studentus, rezidentus, doktorantus arba jaunuosius mokslininkus (ne daugiau nei 2 m. po disertacijos gynimo) –  teikti paraiškas dalyvauti savaitės trukmės vasaros mokymuose „Eureka International Summer Course on Translational Medicine“, kurie vyks 2024 m. liepos 7–12 d. Utrechte (Nyderlandai). Ši programa skirta ugdyti ir burti mokslininkų bendruomenę, kurios vykdomi tyrimai, pirmiausia, tarnautų žmogui ir visuomenei, o vasaros stovykla – tai pokyčius kurianti patirtis, prisidėkite prie jų!

Atrinktiems dalyviams bus padengtos renginio mokesčio, organizatorių numatyto gyvenamojo ploto nuomos ir kelionės išlaidos.

Transliacinė medicina – jungtis tarp fundamentinių tyrimų, kuriais siekiama suprasti ligų vystymosi mechanizmus, ir klinikinių tyrimų, kuriais siekiama įvertinti naujų gydymo metodų efektyvumą ir saugumą pacientams. Ši jungtis neveikia taip sėkmingai, kaip galėtų. Norint išspręsti minėtą esminę biomedicinos mokslų problemą, būtina parengti ir išugdyti naują transliacinės medicinos mokslininkų kartą, kuri suprastų, kaip veikia mokslo sistema ir turėtų tinkamų įgūdžių bei kompetencijų vykdyti mokslinius tyrimus.

„Eureka International Summer Course on Translational Medicine“ mokymai yra skirti jauniesiems tyrėjams naujai pažiūrėti į save, šiuo metu vykdomus bei ateities tyrimus. Mokymuose daugiausiai dėmesio bus skiriama asmeniniam dalyvių tobulėjimui: mentorystės programai, nedalykinių kompetencijų ugdymui, intelektinei nuosavybei, „Open science“, tarptautinio reglamentavimo mokymams, tarpdisciplininėms dirbtuvėms („workshops“). Laukia patirtis, kuri įkvėps kurti ir mėgautis mokslu bei tapti Eurekos bendruomenės nariu (-e).

„Svarbiausia – žmonės! Transliacinis mokslas nėra vien tik fundamentaliųjų ir klinikinių tyrimo metodų sąjunga viename tyrime, transliacinis mokslas – tai požiūris ir bendras tikslas padėti pacientui, rasti sprendimus pacientų problemoms: from benchside to bedside – dalijasi VU Medicinos fakulteto rezidentas Kajus Merkevičius, dalyvavęs 2023 metais vykusiuose „Eureka International Summer Course on Translational Medicine“ mokymuose.

full e.c.roks2945217e7a1d4d68850c986e0ff15166VU MF vaikų neurologijos gydytojas rezidentas Kajus Merkevičius (pirmas iš dešinės) „Eureka International Summer Course on Translational Medicine“ renginyje 2023 m. / K. Merkevičiaus asmeninio albumo nuotr.

Jeigu ir tau rūpi rasti būdą, kaip galėtum pats reikšmingai prisidėti darant tiesioginį poveikį pacientų sveikatai, užsitikrink sau vietą „Eureka International Summer Course on Translational Medicine“ mokymuose. Paraiškos dalyvauti konkurse priimamos iki 2024 m. kovo 31 d. el. p. . Pateikimui reikalingi dokumentai:

• gyvenimo aprašymas (anglų k.),
  • motyvacinis laiškas (anglų k.) apie vykdomų tyrimų patirtį, įgytas pamokas ir didžiausius iššūkius vykdant mokslinę veiklą,
  • mokslininko, dirbančio Vilniaus universiteto Medicinos fakultete, rekomendacija (anglų k.).

Komisija numato atrinkti 2 (du) kandidatus:

• 1 dalyvis – studentas (VI k. vientisųjų studijų programos arba II k. magistrantūros studijų programos) arba rezidentas,
  • 1 dalyvis – doktorantas arba jaunasis mokslininkas (ne daugiau nei 2 m. po disertacijos gynimo).

Laimėtojai bus informuoti iki 2024 m. balandžio 15 d.

Detalesnė informacija apie „Eureka International Summer Course on Translational Medicine“ pateikiama čia.

Paraiškų teikimo klausimais Fakultete konsultuoja Rima Daunoravičienė, el. p. , tel. (8 5)  239 8729; kitais su šiuo kvietimu susijusiais klausimais – Emilija Kučinskaitė, el. p. , tel. (8 5)  239 8766.

Tavo ateitis transliacinės medicinos srityje prasideda „Eureka International Summer Course on Translational Medicine“: teik savo kandidatūrą dar šiandien!

sd„Eureka International Summer Course on Translational Medicine“ 2023 m. renginio dalyviai /  K. Merkevičiaus asmeninio albumo nuotr.