headway F2KRf QfCqw unsplashUnsplash.com nuotrauka

2022 m. gruodžio mėnesį vyko Rīga Stradiņš ir Vilniaus universiteto rengiama „Surgery In Clinical Practice 2022" konferencija. Joje klinikinius atvejus pristatė HPB chirurgijos būrelio studentai, kuruojami doc. Aistės Kielaitės-Gulla ir prof. Kęstučio Strupo.

Buvo pristatytas rekordinis chirurginių pranešimų kiekis. Pranešimus skaitė: Akvilė Drachnerytė „Hiatal hernia case report“, Agnė Grigonytė kartu su Anna Maria Claudia Spooren bei Kamiliu Kobeckiu „Ileus mechanicus as a complication of gallstones“, Gerda Grigucevičiūtė „Rectosigmoid junction cancer“, Ieva Jakiūnaitė „Pseudomyxoma peritonei derived from ovarian teratoma“ ir Kamilis Kobeckis „Perforated ileum in the background of large B-cell lymphoma“.

Ši konferencija suteikė puikios patirties, įgalinančios medicinos studentus apsikeisti žiniomis chirurgijos srityje. Būrelio narių pristatymai išsiskyrė konferencijoje skaitytų pranešimų kontekste ir sulaukė daug klausimų iš Rygos bei Vilniaus universiteto profesorių, medicinos gydytojų.