mokslo centras ziema intro LT Mokslo centro statybvietė. 2023 m. vasaris. MF archyvo nuotraukos

Daugiau nei prieš metus pradėtos Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto (VU MF) Mokslo centro statybos artėja prie pabaigos. Didžioji dalis darbų jau įgyvendinti.

Pasak pastato statybos darbų vadovo Antano Čiriko, iki 2023 m. sausio 26 d. VU MF Mokslo centro E ir L korpusuose užbaigti monolito konstruktyvo darbai; betonuojama D korpuso 3 a. ir C korpuso 2 a. perdanga; A ir B korpusuose įrenginėjama monolito 2 a. perdanga; E korpuse įrenginėjamas aliuminio fasadas, vyksta įstiklinimo darbai. Taip pat A, B, C, D, E, L korpusuose vykdomi vidaus nuotekos, ŠVOK, VN, GS tinklų įrengimo darbai; minėtų korpusų rūsyje ir pirmame aukšte vykdomi žaibosaugos ir įžeminimo darbai.

Per minėtą laikotarpį E, L, D, C korpusuose buvo vykdomi vidinių pertvarų mūro darbai; įrenginėjami rūsio ir pirmo aukšto grindų smėlio ir skaldos pasluoksniai; sumontuota surenkamų G/B gaminių laiptinė E, L ir C korpuse; atlikti 22 geoterminiam šildymui gręžinių rengimo darbai; ruošiamos betonavimui lauko atraminės sienos ir vykdomi lauko LVN tinklų įrengimo darbai.

2023 ziema 1

2023 ziema 2

2023 ziema 4Mokslo centro statybvietė. 2023 m. vasaris. MF archyvo nuotraukos

Primename, kad 2021 m. gruodžio 3 d. Vilniaus Santaros slėnyje, šalia jau veikiančių Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų (Žaliųjų Ežerų g. 2), simboline kapsulės įkasimo ceremonija oficialiai pradėtos modernaus VU Medicinos fakulteto Mokslo centro statybos. Bendra Mokslo centro projekto, apimančio pastato statybas ir aprūpinimą moderniausia moksline įranga, vertė siekia apie 47,1 mln. eurų (33,1 mln. eurų – sudaro Europos regioninės plėtros fondo lėšos).

Apie 19 tūkst. kv. metrų dydžio Mokslo centre veiks Genetinių tyrimų centro, fiziologijos, biochemijos, mikrobiologijos ir laboratorinės medicinos, infekcinių ligų ir dermatovenerologijos, krūtinės ligų, imunologijos ir alergologijos, odontologijos, neurologijos ir neurochirurgijos, širdies ir kraujagyslių, kitų katedrų ir klinikų specializuotos mokslinės laboratorijos, operacinės. Čia taip pat bus perkelta dalis medicinos studijų programų, įkurtas Simuliacijų centras, skirtas praktiniams įgūdžiams lavinti, veiks konferencijų salės, auditorijos, konsiliumų, pasitarimų, seminarų ir praktinių užsiėmimų kambariai, kabinetai mokslininkams, doktorantams.

VU Medicinos fakulteto Mokslo centro projektą tikimasi įgyvendinti iki 2023 m. pabaigos. Pastato statybos darbus vykdo UAB „Eikos statyba“.

2022 kalendoriaus titulinis centre kursyvasVU Medicinos fakulteto Mokslo centro vizualizacija.