Sidebar

Mokslo naujienos

naujiena

Europos Komisija paskelbė Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Europos horizontas“ (angl. Horizon Europe) 2021-2022 m. darbo programą, su kuria galima susipažinti čia. Pirmieji kvietimai pagal šią darbo programą bus skelbiami jau nuo birželio 22 dienos EK dalyvių portale „Funding and Tender Opportunities Portal“. Pagal numatytus kvietimus projektams įgyvendinti bus skirta 14,7 mlrd. eurų 60% ar didesniu finansavimo intensyvumu.

Naujai patvirtintoje darbo programoje dėmesys skiriamas moksliniams tyrimams ir inovacijų kūrimui šiose srityse:

  • Sveikata; 
  • Kultūra, kūrybiškumas ir įtrauki visuomenė;
  • Civilinė visuomenės sauga; 
  • Skaitmeninė ekonomika, pramonė ir kosmosas; 
  • Klimatas, energetika ir judumas; 
  • Maistas, bioekonomika, gamtiniai ištekliai, žemės ūkis ir aplinka.

Šiose srityse finansavimo intensyvumas priklausomai nuo veiksmų tipo siekia nuo 60 proc. iki 100 proc. tinkamų išlaidų, o projektų  technologinės parengties lygis paprastai yra nuo 4 iki 8: finansavimo intensyvumas ir finansuojamas technologijos kūrimo etapas nustatomas kiekvienam kvietimui atskirai ir yra įtvirtinamas konkrečios veiksmų grupės darbo programoje.

Programos „Europos horizontas“ investicijos yra  teikiamos negrąžintinos subsidijos forma - tai mažina technologijų vystymo kainą, rizikas, paspartina naujų technologijų kūrimą bei skatina bendradarbiavimą tarp atskirų įmonių ir mokslo įstaigų skirtingose šalyse.

Dėl detalesnės informacijos apie programą „Europos horizontas“ verslo ir mokslo institucijos gali kreiptis  į programos nacionalinius kontaktinius asmenis (angl. NCP – national contact points) pagal tematines sritis.

naujiena2

Jei siekiate įvertinti savo įmonės kuriamą inovacinį potencialą ir suformuoti įmonės inovacijų kūrimo strategiją bei rasti tinkamas finansavimo programas – MITA kviečia kreiptis dėl konsultacijų į InterInoLT komandą. Daugiau informacijos apie iniciatyvą ir ekspertų kontaktai čia.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos