Akademinis konsultavimas
Akademinis konsultavimas Vilniaus universitete.
Į savo fakulteto akademinį konsultantą gali kreiptis studentai, ieškantys patarimo, kaip spręsti studijų metu kilusias problemas:
- dėl studijų programų - supažindins studentus su skirtingomis mokslo sritimis, papasakos apie studijų programų pasirinkimo galimybes, padės apsispręsti dėl tolimesnio studijų pasirinkimo ir tęsimo;
- dėl studijų proceso klausimų - padės iškilus klausimams apie studijų procesą ir įvertinus situaciją paaiškins, kokios studento galimos alternatyvos, siekiant išspręsti kilusias problemas (studijų programos keitimas, individualaus studijų plano sudarymas, studijų stabdymas, akademinės atostogos ir kt.);
- dėl studentams teikiamos finansinės paramos - iškilus finansiniams sunkumams, Akademiniai konsultantai supažindins su visomis Universiteto teikiamomis finansinės paramos rūšimis (stipendijų rūšys, mokėjimo už studijas atidėjimas, studijų įmokų skaidymas dalimis, reikalavimai stipendijai gauti);
- dėl studijų stabdymo ir nutraukimo - padės rasti sprendimus, kaip išspręsti kilusius sunkumus, kad nereikėtų nutraukti studijų;
- dėl studijų pritaikymo individualiems poreikiams ir galimybių pristatymo - išsiaiškins studento poreikius, tarpininkaus tarp administracijos, dėstytojų ir studentų;
- dėl kitų bendrų klausimų - pakonsultuos, kaip studentui pasiruošti praktikos laikotarpiui, kaip valdyti savo karjerą, kaip pasirinkti iš studentams siūlomų popaskaitinių veiklų Universitete, kur kreiptis esant poreikiui: psichologas, biblioteka ir kt.
Medicinos fakulteto akademinė konsultantė Delina Neidorf (Čiurlionio g. 21/27, 128 kab., 85 239 8756, ).
LSP
Lietuvos studento pažymėjimo (LSP) gamyba
Norint pasigaminti Lietuvos studento pažymėjimą (LSP), reikia atlikti tokius veiksmus:
- užsiregistruoti www.lsp.lt;
- sistemai patvirtinus registraciją, įkelti savo nuotrauką;
- skiltyje „Mano LSP“ pasirinkti „Užsisakyti naują LSP“;
- pasirinkti banko padalinį, kuriame norėsi atsiimti pagamintą pažymėjimą, taip pat – datą bei laiką, kada atvyksi jo atsiimti;
- LSP gamybą apmokėti internetu (elektroninės bankininkystės būdu) arba pasirinkti apmokėjimą banko padalinyje. Atliekant mokėjimą internetu taikomi mažesni banko mokesčiai;
- nurodytu laiku (jei pažymėjimas nėra pagamintas anksčiau) atvykti į pasirinktą banko padalinį;
- jei dar nesumokėta už LSP, atlikti mokėjimą;
- atsiimti LSP. Jeigu į banko padalinį neturi galimybės atvykti pasirinktu laiku, savo LSP pasirinktame banko padalinyje gali atsiimti ir vėliau. Svarbu: pastebėjęs netikslumų, nepriimk LSP ir apie tai informuok banko darbuotoją!
Pažymėjimo gamyba užtrunka iki kelių savaičių, todėl gali tekti kantriai palaukti. Tiesa, pažymėjimas gali būti pagamintas ir anksčiau nei planuota – tokiu atveju būsi informuotas trumpąja SMS žinute. Pažymėjimo gamybos būseną gali pasitikrinti prisijungęs prie savo paskyros www.lsp.lt.
LSP kainos skirtingose studijų pakopose :
- pirmos pakopos (bakalauro) studijose – 12 EUR;
- antros pakopos (magistrantūros) studijose – 6 EUR;
- vientisosiose studijose – 16 EUR;
- trečios pakopos (doktorantūros) studijose – 12 EUR;
- rezidentūros studijose – 16 EUR;
- laipsnio nesuteikiančiose studijose – 4,50 EUR;
- dalinių studijų atvykusiems studentams – 4,50 EUR.
- kai LSP tose pačiose studijose išduodamas pakartotinai (keičiamas nauju) – 4,50 EUR.
Studento pažymėjimas gaminamas visam studijų laikotarpiui.
Jeigu turi klausimų, susijusių su LSP, apsilankyk www.lsp.lt/pagalba arba rašyk VU SA LSP koordinatoriui el. paštu .
Lietuvos studento pažymėjimo praradimas
Jei praradai Lietuvos studento pažymėjimą, apsilankyk VU SA padalinyje savo fakultete arba VU SA Centriniame biure ir užpildyk pranešimą apie prarastą LSP. Pranešimo formą ir jos pildymo pavyzdį gali rasti čia.
Jei LSP buvo pavogtas, kartu su pranešimu būtina pristatyti ir pažymą iš Vyriausiojo policijos komisariato (VPK). Jei LSP pavogtas užsienyje, tinka užsienio valstybės policijos pažyma.
Baigiant/nutraukiant studijas ir praradus LSP, kartu su užpildytu pranešimu apie praradimą Studentų atstovybei reikia pristatyti 37,65 € baudos sumokėjimo faktą įrodantį banko kvitą. Jei studijos tęsiamos ir bus gaminamas naujas LSP, baudos mokėti nereikia. Ši išlyga negalioja tada, kai baigi bakalauro studijas ir planuoji gamintis LSP magistrantūroje.
Kai tik praradimas bus užregistruotas, puslapyje www.lsp.lt galėsi užsisakyti naują pažymėjimą.
Dokumentai, kurių gali prireikti praradus LSP:
LSP grąžinimas nutraukus/baigus studijas
Baigęs/nutraukęs studijas arba išbrauktas iš studentų sąrašų studentas privalo atsiskaityti su Vilniaus universiteto Studentų atstovybe.
LSP grąžinimo tvarka paremta Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministro įsakymu Nr. ISAK-783 „Dėl Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų pažymėjimų išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 28 p.: „Studentai, baigę arba nutraukę studijas, LSP privalo grąžinti platintojui jo nustatytais terminais“.
Studijas nutraukiantys / baigiantys studentai ar pašalinti iš Universiteto studentai turi susisiekti su VUSA LSP administratoriumi - ar padalinio LSP koordinatoriumi .
Pastabos:
- LSP reikia grąžinti net jei jis nebegalioja.
- Jei studijų pabaigoje LSP buvo pavogtas, privalu atnešti policijos išrašytą pažymą.
- Jei studijų pabaigoje pametei LSP, turi užpildyti pranešimą apie prarastą LSP ir sumokėti 37,65 € dydžio baudą.
Apgyvendinimas
Vilniaus universiteto Bendrabučių centras savo veikloje organizuoja įstojusių į Vilniaus universitetą klausytojų, dėstytojų, darbuotojų bei Vilniaus universiteto ar Vilniaus miesto svečių aprūpinimą gyvenamuoju plotu studijų, darbo ar poilsio metu.
Bendrabučių centras administruoja Vilniaus universitetui priklausančius bendrabučius, esančius Saulėtekio alėjoje, Čiurlionio bei Didlaukio gatvėse.
Čiurlionio g. bendrabučių kompleksas
Administratorius: Marius Mančinskas
Adresas: Čiurlionio g. 23, I aukštas
Priėmimo laikas:
I: 15.00-17.00,
II: 9.00-12.00, 14.00-17.00,
III: 9.00-12.00, 17.00-19.00,
V: 9.00-12.00
Tel.: +370 5 268 6970, Mob.: +370 656 36283
El. paštas:
Bendrabučių centro direktorius - Nerijus Cicilionis
Saulėtekio al. 6, Vilnius
Tel. +370 5 269 9696
DĖMESIO – VIETOS BENDRABUTYJE REZERVACIJA!
Studentus, pageidaujančius nuomoti vietą bendrabutyje, kviečiame užsiregistruoti į eilę elektroniniu būdu. Tai galite padaryti adresu https://registracija.vub.lt/
Daugiau informacijos apie apgyvendinimą bendrabučiuose galite rasti čia: http://www.bustas.vu.lt/
Įmokos už studijas
MOKĖJIMAS UŽ STUDIJAS
Įmokų sumokėjimo terminai:
- Studijų įmoką už studijas reikia sumokėti iki einamojo semestro pirmojo mėnesio pabaigos (rugsėjo 30 d. / vasario 28 d.).
- Įmoka už studijų programos dalykų kartojimą turi būti sumokėta iki einamojo semestro pirmojo mėnesio pabaigos (rugsėjo 30 d. / vasario 28 d.).
- Studijų įmoka už dalyko egzamino laikymą eksternu turi būti sumokėta ne vėliau kaip likus 3 darbo dienoms iki egzamino laikymo.
- Laisvojo klausytojo sutartį sudarę asmenys, turi sumokėti studijų įmoką per 15 darbo dienų po studijų sutarties pasirašymo dienos.
Studijų įmokų atidėjimas, sumažinimas ir leidimas mokėti dalimis
Studentui, pateikusiam prašymą dėl paskolos studijų įmokai sumokėti, gali būti atidėtas dalinės arba visos studijų įmokos sumos mokėjimo terminas iki paskolos gavimo, bet ne ilgiau nei iki gruodžio 1 d. (rudens semestre) ir gegužės 1 d. (pavasario semestre).
Studijų įmoką gali būti leista mokėti ne daugiau nei trimis dalimis, tačiau pirmoji įmoka negali būti mažesnė nei 30 procentų mokėtinos sumos ir turi būti sumokama ne vėliau nei iki einamojo semestro pirmojo mėnesio paskutinės dienos.
Atidėjus arba leidus studijų įmoką mokėti dalimis, studentas privalo visiškai atsiskaityti su Universitetu iki gruodžio 1 d. (rudens semestre) ar gegužės 1 d. (pavasario semestre).
Studijų įmoka gali būti sumažinta:
- aktyviai sportuojantiems ir Universitetui atstovaujantiems studentams;
- aktyviai Universiteto mokslinėje veikloje dalyvaujantiems studentams;
- aktyviai Universiteto kultūrinėje veikloje dalyvaujantiems studentams;
- taip pat VU darbuotojams, kurie dirba VU ne mažiau nei 0,5 etato ir bent 10 mėnesių nepertraukiamai.
Studijų įmoka gali būti sumažinta ir kitais akademinio kamieninio padalinio tarybos nustatytais atvejais.
Visais atvejais studijų įmoka yra sumažinama vienam semestrui ne mažiau kaip 30 procentų ir ne daugiau kaip 70 procentų.
Studentui studijų įmoka koreguojama studijuojant mažiau kreditų nei numatyta studijų plane, studijuojant pagal individualų studijų planą, nepasinaudojus sutartimi įtvirtinta teise gauti mokymosi paslaugas, keičiant studijų programą, studentą perkėlus į valstybės finansuojamą studijų vietą ir kitais kamieninio padalinio tarynos nustatytais atvejais.
Kai studentas studijuoja mažiau kreditų, nei numatyta studijų plane, studijų kaina semestrui yra sumažinama proporcingai anksčiau studijuotų ir einamajame semestre įskaitytų kreditų skaičiui.
Studijų įmokų grąžinimas
Jei valstybės nefinansuojamoje vietoje studijuojantis studentas nutraukia studijų sutartį, sumokėtos studijų įmokos, atitinkančios studijų kainą semestrui, grąžinamos tokia tvarka:
- nutraukus sutartį iki studijų semestro pradžios – grąžinama 100% sumokėtos studijų kainos už semestrą, kuriame studentas nestudijavo;
- nutraukus sutartį nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 30 d. (atitinkamai pavasario semestre nuo vasario 4 d. iki vasario 28 d.) – grąžinama suma, lygi 80 % studijų kainos semestrui;
- nutraukus sutartį nuo spalio 1 d. iki spalio 31 d. (atitinkamai pavasario semestre nuo kovo 1 d. iki kovo 31 d.) – grąžinama suma, lygi 60 % studijų kainos semestrui;
- nutraukus sutartį nuo lapkričio 1 d. iki lapkričio 30 d. (atitinkamai pavasario semestre po balandžio 1 d. iki balandžio 30 d.) – grąžinama suma, lygi 40 % studijų kainos semestrui;
- nutraukus sutartį nuo gruodžio 1 d. iki gruodžio 31 d. (atitinkamai pavasario semestre nuo gegužės 1 d. iki gegužės 31 d.) – grąžinama suma, lygi 20 % studijų kainos semestrui;
- nutraukus sutartį nuo sausio 1 d. (atitinkamai pavasario semestre birželio 1 d.) ir vėliau – įmoka negrąžinama.
Svarbu! Prašymai dėl studijų įmokų sumažinimo, atidėjimo, leidimo mokėti dalimis bei grąžinimo teikiami akademinio kamieninio padalinio vadovui per VU IS (Klevas) E.studento paskyrą.
ĮMOKŲ MOKĖJIMO BŪDAI
Įmoką už studijas galima sumokėti naudojantis elektroninės bankininkystės paslauga „Swedbank" arba SEB banke.
Įmoką už studijas taip pat galima sumokėti banko pavedimu nuvykus į „Swedbank" arba SEB banką. Maloniai prašome sumokėti įmoką tame banke, kuriame turite sąskaitą. Įmoką už studijas mokant pavedimu, būtina nurodyti visą informaciją, kuri pateikiama studento duomenų bazėje suformuotame kvite.
Studentai ar klausytojai norėdami sumokėti savo studijų įmoką ar įmokas už dalyko kartojimą, klausytojo sutartį ar už dalyko įskaitos/egzamino laikymą eksternu turi prisijungti prie VU studijų informacinės sistemos (studento duomenų bazės) pasirinkti įmokos paskirtį ir paspausti gauti kvitą. Jame bus nurodyti įmokos paskirties kodas ir kiti rekvizitai.
Vilniaus universiteto sąskaitų, į kurias mokamos įmokos už studijas, rekvizitai:
Įmokos kodas – 103027
Įmokos pavadinimas - Studijų įmoka
Gavėjas – Vilniaus universitetas
Gavėjo kodas - 211950810
Gavėjo bankas – „Swedbank", AB
Banko kodas – 73000
SWIFT kodas – HABALT22
Gavėjo sąskaita – LT377300010094318310
Mokėtojo (kliento) kodas – nurodyta
studento duomenų bazėje suformuotame
kvite (6 simboliai)
Mokėjimo paskirtis – nurodyta
studento duomenų bazėje suformuotame
kvite (8 simboliai)
Suma skaičiais – suma arba jos dalis, kurią
turite sumokėti
|
Įmokos kodas – 3005000
Įmokos pavadinimas - Studijų įmoka
Gavėjas – Vilniaus universitetas
Gavėjo kodas - 211950810
Gavėjo bankas – SEB bankas, AB
Banko kodas – 70440
SWIFT kodas – CBVILT2X
Sąskaita – LT087044060001101389
Mokėtojo (kliento) kodas – nurodyta
studento duomenų bazėje suformuotame
kvite (6 simboliai)
Įmokos paskirtis - nurodyta studento
duomenų bazėje suformuotame kvite (8 simboliai)
Suma skaičiais – suma arba jos dalis, kurią
turite sumokėti
|
Kilus neaiškumams, prašome kreiptis į fakulteto (padalinio) studijų koordinatores: vientisųjų studijų – Ingą Kovienę, bakalauro – Anželiką Kučinskaitę, magistro – Robertą Šuliauskaitę.
Jei neaiškumai kyla dėl mokėjimo banke, prašome kreiptis į VU Finansų departamentą, buhalterę Iloną Krištopaitienę.
Studentams, kurių įmoką už studijas moka įmonės ar įstaigos, dėl sąskaitos-faktūros išrašymo turi kreiptis VU Finansų departamentą, buhalterę Vitaliją Narkevičiūtę.
Paskolos
Įsigaliojus Mokslo ir studijų įstatymui, Vyriausybė patvirtino naują Valstybės paskolų ir valstybės remiamų paskolų studentams suteikimo, administravimo ir grąžinimo tvarkos aprašą. Pagal naująjį paskolų išdavimo tvarkos aprašą yra teikiamos valstybės paskolos ir valstybės remiamos paskolos, kur pirmosios teikiamos iš valstybės lėšų, o pastarosios - iš kredito įstaigų lėšų.
Valstybės paskolos
Valstybės paskolas turi teisę gauti valstybinių aukštųjų mokyklų pirmosios pakopos, vientisųjų studijų ir antrosios pakopos studentai, įstoję į aukštąsias mokyklas iki 2009 m., kurie moka Mokslo ir studijų įstatymo numatytą nustatyto dydžio studijų įmoką – 4 bazinės socialinės išmokos dydžius (BSI), t.y. 152 EUR. Šios paskolos prašymai-anketos pateikiami rudens ir pavasario semestruose. Sutartys pasirašomos Valstybiniame studijų fonde. Paskolos studijų įmokai mokėti yra pervedamos į aukštosios mokyklos sąskaitą.
Valstybės paskola turi būti pradėta grąžinti praėjus ne daugiau kaip 2 metams nuo studijų, kurioms buvo gauta paskola, baigimo, nutraukimo ar paskolos gavėjo išbraukimo iš studentų sąrašų. Paskolų gavėjai turi pradėti mokėti palūkanas ne vėliau kaip po 2 metų nuo studijų baigimo ar nutraukimo datos. Palūkanų dydis – 5 procentai.
Valstybės remiamos paskolos
Teisę gauti valstybės remiamas paskolas turi aukštųjų mokyklų pirmosios pakopos, vientisųjų studijų, antrosios pakopos, trečiosios pakopos studentai, taip pat studentai, studijuojantys pagal laipsnio nesuteikiančias studijų programas.
Studentai gali gauti valstybės remiamas paskolas:
- Paskolą studijų kainai sumokėti (šios paskolos suma per vienerius studijų metus negali viršyti studento už studijų metus mokamos studijų kainos ar jos dalies);
- Paskolą gyvenimo išlaidoms (šios paskolos suma per vienerius studijų metus negali viršyti teisės aktų nustatytos BSI 50 dydžių (papildomų paraiškų, teikiamų pavasario semestre – 25 BSI);
- Paskolą dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis (šios paskolos suma per vienerius metus negali viršyti 60 BSI dydžių (2280 EUR).
Paskolos gavėjo bendra pagal Aprašą gautų paskolų suma, neįskaitant palūkanų, negali būti didesnė nei 385 BSI. Valstybės remiamas paskolas galima skolintis tiek litais, tiek eurais.
Paskolos studijų kainai sumokėti yra pervedamos į aukštosios mokyklos sąskaitą kiekvieną semestrą. Paskolos gyvenimo išlaidoms pervedamos į asmeninę paskolos gavėjo sąskaitą lygiomis dalimis kas mėnesį. Paskolos dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis pervedamos visa suma iš karto į asmeninę paskolos gavėjo sąskaitą.
Valstybės remiamos paskolos sutartyje nustatoma paskolos rūšis, suma, palūkanų tipas ir dydis (kintamų palūkanų atveju – palūkanų bazė ir maržos dydis), paskolos grąžinimo ir palūkanų mokėjimo tvarka, kitos suteikimo ir grąžinimo sąlygos. Valstybės remiamos paskolos palūkanos pradedamos skaičiuoti nuo valstybės remiamos paskolos išmokėjimo datos ir skaičiuojamos nuo išmokėtos ir negrąžintos valstybės remiamos paskolos dalies. Palūkanos, skaičiuojamos studijų metu, gali būti apmokėtos iš Fondo disponuojamų lėšų.
Valstybės remiama paskola pradedama grąžinti ne vėliau kaip po 12 mėnesių po studijų baigimo, nutraukimo ar išbraukimo, ir grąžinama ne vėliau kaip per 15 metų nuo paskolos grąžinimo pradžios.
Tais atvejais, kai lėšų valstybės remiamoms paskoloms teikti poreikis neviršija valstybės remiamos paskoloms teikti numatytos lėšų sumos, į studentų, kuriems siūloma sudaryti valstybės remiamų paskolų sutartis, sąrašą įtraukiami visi studentai, tinkamai užpildę prašymą-anketą valstybės remiamai paskolai gauti. Tais atvejais, kai lėšų poreikis valstybės remiamoms paskoloms teikti viršija numatytą lėšų sumą, studentų, kuriems siūloma sudaryti valstybės remiamų paskolų sutartis su kredito įstaiga, sąrašas sudaromas atsižvelgiant į prašomos valstybės remiamos paskolos paskirtį, studento socialinę padėtį, studijų pakopą, studijų formą, studentų studijų dalykų įvertinimų vidurkį per semestrą (pirmąjį studijų semestrą – stojamojo balo sumą).
Visų rūšių valstybės remiamos paskolos teikiamos kasmet rudens semestre. Paskolos dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis bei paskolos gyvenimo išlaidoms papildomai teikiamos ir pavasario semestre. Studentas, norintis gauti paskolą, turi registruotis Fondo interneto svetainėje užpildydamas nustatytos formos prašymą-anketą.
Apie paskolų teikimo pradžią, studentų registravimo pradžios ir pabaigos datas skelbiama Fondo ir Vilniaus universiteto interneto svetainėse.
Studijų kainos kompensavimas
Kas gali pretenduoti į už studijas sumokėtos kainos kompensavimą?
Už studijas sumokėta kaina gali būti kompensuojama valstybės nefinansuojamose pirmosios ir antrosios pakopos (į aukštąsias mokyklas įstojusiems po 2017 01 01) ar vientisųjų studijų vietose geriausiai rezultatais atitinkamą studijų laikotarpį baigusiems asmenims.
Teisę į už studijas sumokėtos kainos kompensaciją turi Lietuvos aukštojoje mokykloje valstybės nefinansuojamoje vietoje atitinkamą studijų laikotarpį baigę asmenys, kurie, aukštajai mokyklai sudarant asmenų, kuriems siūloma kompensuoti už studijas sumokėtą kainą, sąrašą:
- neturi akademinių skolų;
- yra įvykdę visus studijų programai atitinkamais studijų metais keliamus reikalavimus;
- pasiekę puikų arba tipinį pasiekimų lygmenį.
Ar reikia rašyti prašymą, norint gauti už studijas sumokėtos kainos kompensaciją? Kokius dokumentus pristatyti?
Pats asmuo į Fondą kreiptis neturi. Geriausiai besimokančių asmenų, kuriems siūloma kompensuoti už studijas sumokėtą kainą, sąrašą Fondui teikia aukštosios mokyklos.
Kiek kartų ir kada yra skiriama už studijas sumokėtos kainos kompensacija?
Asmenims, įstojusiems iki 2016 12 31: 2018 m. pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų studentams studijų kaina kompensuojama už visą jų studijų laikotarpį, baigtą iki 2018 09 30. Už studijas sumokėta kaina nekompensuojama už studijų laikotarpius, už kuriuos studijų kainos kompensacija asmeniui jau buvo paskirta, taip pat už laikotarpius, už kuriuos asmeniui, baigusiam atitinkamą studijų laikotarpį (pirmuosius dvejus studijų metus (ištęstinių studijų atveju – pusę studijų programos) ir likusius studijų metus), atsižvelgiant į jo studijų rezultatus, atitinkamais kalendoriniais metais studijų kainos kompensacija nebuvo paskirta. Už vėlesnius studijų metus šiems asmenims studijų kaina kompensuojama pabaigus kiekvienus studijų metus.
Asmenims, įstojusiems po 2017 01 01: studijų kaina kompensuojama pabaigus kiekvienus studijų metus.
Kaip sužinoti ar man skirta už studijas sumokėta kainos kompensacija?
Asmenų, kuriems skiriamos už studijas sumokėtos kainos kompensacijos, sąrašas nėra skelbiamas viešai. Asmenys, kuriems skirta už studijas sumokėtos kainos kompensacija, informuojami el. paštu bei SMS žinute. Tad atkreipkite dėmesį, kad Jūsų kontaktiniai duomenys, kuriuos turi aukštoji mokykla, būtų aktualūs. Taip pat asmenys, gali pasitikrinti, prisijungę per Elektroninius valdžios vartus prie Fondo informacinės sistemos PARAMA.
Ar būtinai prašymą reikia užpildyti tik elektroniniu būdu Fondo informacinėje sistemoje?
Taip, asmuo, kuriam paskirta už studijas sumokėtos kainos kompensacija, tik elektroniniu būdu per Fondo informacinę sistemą privalo pateikti nustatytos formos prašymą išmokėti už studijas sumokėtos kainos kompensaciją.
Stipendijos
Universitete studentams skiriamos šios finansinės paramos rūšys: skatinamoji stipendija, socialinė stipendija, vienkartinė socialinė stipendija, vienkartinė tikslinė stipendija, vardinė stipendija, užsieniečio studento stipendija, doktoranto stipendija ir gydytojo rezidento stipendija. Šių stipendijų skyrimo tvarką nustato Vilniaus universiteto stipendijų nuostatai.
- Skatinamoji stipendija skiriama valstybės finansuojamiems pirmosios ir antrosios pakopų bei vientisųjų studijų geriausiems studentams už ypatingai gerus mokymosi rezultatus. Skatinamosios stipendijos yra dviejų dydžių: 1,5 BSI ir 2,5 BSI. (BSI - bazinė socialinė išmoka, šiuo metu siekianti 38 EUR per mėnesį.).
- Socialines stipendijas gali gauti pirmosios ir antrosios pakopų bei vientisųjų studijų studentai ir studentai, studijuojantys pagal laipsnio nesuteikiančias studijų programas (išskyrus rezidentūrą), įskaitant valstybės nefinansuojamus studentus, ir atitinkantys bent vieną iš šių kriterijų: 1) yra iš nepasiturinčių šeimų ar gyvenantys vieni asmenys, gaunantys socialinę pašalpą; 2) turi 45 procentų ir mažesnį darbingumo lygį; 3) yra ne vyresni nei 25 metų ir jiems iki pilnametystės buvo nustatyta globa arba abu tėvai (ar vienintelis iš turėtų tėvų) yra mirę. Pretendentai į šią stipendiją negali turėti daugiau nei vieną akademinę skolą, būti sustabdę studijų ar išėję akademinių atostogų. Socialinę stipendiją skiria Valstybinis studijų fondas. Paraiškos priimamos du kartus per metus. Šios stipendijos dydis yra 3,25 BSI.
- Vienkartinė socialinė stipendija skiriama pirmosios, antrosios ir trečiosios pakopų bei vientisųjų studijų studentams artimųjų mirties, stichinės ar kitos nelaimės, ligos ar kitu panašiu atveju. Vienkartinės socialinės stipendijos dydis yra nuo 4 iki 12 BSI.
- Vienkartinė tikslinė stipendija skiriama pirmosios, antrosios ir trečiosios pakopų bei vientisųjų studijų studentams, pasiekusiems gerų rezultatų sporto, kultūros ir mokslinėje / visuomeninėje veikloje. Prašymai rudens semestre teikiami iki spalio 25 d., pavasario – kovo 25 d. Stipendiją skiria Rektoriaus sudaryta komisija. Vienkartinės tikslinės stipendijos dydis yra nuo 1 iki 15 BSI.
- Vardinė stipendija skiriama pirmosios, antrosios ir trečiosios pakopų bei vientisųjų studijų geriausiems studentams pagal tam tikras veiklos sritis už ypatingus pasiekimus ar nuopelnus šiose srityse. Vardinių stipendijų skyrimo pagrindai ir principai įtvirtinami konkrečios vardinės stipendijos nuostatuose ir (ar) paramos sutartyje.
- Užsieniečio studento stipendija skiriama užsienio universitetų studentams, atvykusiems studijuoti pagal dvišales bendradarbiavimo sutartis. Stipendijų dydžiai yra tokie patys, kaip ir atitinkamos pakopos Universiteto studentams skiriamų skatinamųjų stipendijų dydžiai, išskyrus tuos atvejus, kai partnerystės palaikymui sutariamas ir numatomas kitoks stipendijos dydis.
- Doktoranto stipendija skiriama valstybės finansuojamiems doktorantams, o gydytojo rezidento stipendija – valstybės finansuojamiems rezidentams. Doktoranto ir rezidento stipendijos skiriamos Vyriausybės nustatyta tvarka. Daugiau apie tai skaitykite doktorantams ir rezidentams skirtoje informacijoje.
Karjeros paslaugos
VU Karjeros centras padeda universiteto studentams ir absolventams pažinti ir įveiklinti savo stiprybes bei surasti asmenines užimtumo galimybes:
- individualios karjeros konsultacijos (visais klausimais, susijusiais su studijomis, karjeros planavimu, darbo ir praktikos paieška),
- mokymai ir renginiai apie darbo ir praktikos paiešką, savęs pažinimą ir asmeninį efektyvumą.
- grįžtamasis ryšys dėl CV ir motyvacinio laiško,
- darbo pokalbio simuliacijos.
Visos karjeros paslaugos Vilniaus universitete studentams teikiamos nemokamai.
Kontaktai:
Vilniaus universiteto Studentų paslaugų ir karjeros skyrius
Saulėtekio al. 9, III rūmai, I aukštas
Tel.: (8 5) 219 3144
El. p.:
Psichologo konsultacijos
Psichologinė pagalba Vilniaus universitete studentams
Kontaktai:
Konsultavimo ir mokymų centras
Tel.: +370 5 268 72 54
Nepavykus prisiskambinti, rašykite el. paštu
Psichologinių inovacijų ir eksperimentinių tyrimų mokymo centro psichologai-konsultantai.