Naujienos

Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto V kurso studentas Raimondas Juškys – vienintelis iš čia mediciną studijuojančių jaunuolių šiemet gavo Lietuvos Respublikos Prezidento Kazio Griniaus vardo stipendiją. Šalies Prezidentas Gitanas Nausėda, apdovanodamas Lietuvai nusipelniusius žmones, Prezidentų vardines stipendijas – įteikė 11-kai geriausių VU studentų. Apie chirurgo profesiją svajojantis stipendiantas mielai sutiko pasidalyti mintimis apie savo gyvenimo pasiekimus ir iššūkius, būsimą profesiją, gyvenimo aktualijas.

Iš Tauragės kilęs jaunuolis jau nuo mažų dienų sakydavo tėvams, kad užaugęs, nori būti kosmonautas arba gydytojas. Pasirinko gydytojo kelią, tačiau neatmeta (bent jau kol kas) ir svajonės savo profesiją ateityje sieti su kosmoso platybėmis. „Juk viskas dar tik prasideda, – įsitikinęs Raimondas. – Medicinos studijų baigimas yra tik pirmas etapas kelionėje svajonių link“. Domėjimąsi medicina jam sukėlė vaikystėje perskaityta nedidelė knygutė apie žmogaus kūną, dažnai pasitaikančias ligas: „Patraukė pačios profesijos kompleksiškumas, galimybė įgytas žinias tiesiogiai pritaikyti, padedant tiems, kam tos pagalbos iš tikrųjų reikia“.

VU MF archyvo nuotrauka

Jo nuomone, gydytojai yra labai svarbi visuomenės dalis – jie rūpinasi sveikata, atiduoda visą save, kad apsaugotų žmones nuo baisiausio: kančios, artimojo netekties, sveikatos ar gyvybės praradimo. „Turime didžiulę privilegiją, tačiau ir atsakomybę – rūpintis pacientais, kurie mumis pasitiki, – teigia Raimondas Juškys. – Kodėl pasirinkau ALMA MATER VILENSIS? Dėl gero įstaigos vardo, aukšto akademinės aplinkos lygio“. Anot jo, čia galima geriausiai atsiskleisti profesine ir akademine prasme. Vilniaus universitetas puoselėja gilias tradicijas, išlaiko optimalų dėstytojų–studentų santykį, turi nuostabų kolektyvą. „O visa tai kartu kuria puikią terpę tobulėjimui“, – savo pasirinkimu džiaugiasi būsimasis gydytojas.

Kai Raimondas sužinojo, kad jam, kaip geriausiam šalies studentui, paskirta vardinė Lietuvos Respublikos Prezidento Kazio Griniaus stipendija (beje, vieninteliam iš Medicinos fakulteto), jis labai apsidžiaugė: „Pasijutau įvertintas, nes tai sistemingą darbą visų studijų laikotarpiu iliustruojantis apdovanojimas“. Jis mano, kad šis įvertinimas ir toliau motyvuos siekti objektyvių, sau užsibrėžtų, ambicingų tikslų.

Pats Raimondas savęs geriausiu nelaiko. Jis įsitikinęs, kad „geriausiojo“ sąvoka yra subjektyvi. „Mano nuomone, svarbiausia yra ne lyginti savęs su kitais, o tiesiog stengtis tobulėti asmeniškai, kiekvieną dieną vis geriau atlikti tai, kas tau patinka. Medicinos fakultete yra labai daug talentingų ir darbščių studentų, o būtent tai ir padeda man įveikti iššūkius“, – teigia vaikinas. Jis neabejoja, kad norint pasiekti rezultatų, pirmiausia reikia suprasti, jog trumpesnių ar lengvesnių kelių į sėkmę nėra – yra sunkus ir sistemingas darbas, užsispyrimas. Tačiau „norint išlaikyti pastovumą bei motyvaciją, reikia mėgautis pačiu mokymosi procesu“.

Ar medicinos studento gyvenime yra asmenybes, į kurių pasiekimus norėtųsi lygiuotis? Raimondas dėkingas savo tėvams, kurie tinkamai auklėjo bei suteikė visas galimybės tapti tuo, kuo šiandien yra penktakursis. Ir dar jis žavisi neurochirurgijos pradininku Harvey Williams Cushing – spalvinga asmenybe ir jo užsispyrimu, tobulinant discipliną gausios kritikos fone bei atradimais, paklojusiais pamatus saugiai ir efektyviai nervų sistemos chirurgijai: „šio unikalaus mokslininko ir praktiko sukurti principai yra taikomi medicinoje iki šiol“.

Savo laisvą laiką Raimondas stengiasi skirti artimiesiems, draugams. Jis atsipalaiduoja, grodamas klasikine ir akustine gitaromis. Be medicinos jau kurį laiką jaunuolis aktyviai domisi taip pat ir ekonomika. Nemažai laiko skiria analitinių įgūdžių šioje srityje lavinimui.

Būsimasis gydytojas yra sveiko gyvenimo būdo šalininkas: „Dažnai su kolegomis juokaujame, kad pacientų sveikata besirūpinantys medikai patys dažnai nebeturi laiko pasirūpinti savąja“. Jis asmeniškai stengiasi išlikti fiziškai aktyvus, kuo daugiau judėti, sveikai maitintis. Poilsį Raimondas supranta, kaip norą produktyviai leisti laiką. Šiuo metu jis savanoriauja ligoninėje, tačiau bent trumpo bei turiningo vasaros pabaigos poilsio nuo intensyvių studijų ir darbo prieš rudens semestrą idėjų neatsisako.

„Pabaigęs medicinos studijas, planuoju stoti į neurochirurgijos rezidentūros programą ir užsiimti prasminga moksline veikla šioje srityje. Vėliau, jeigu bus galimybės, norėčiau tapti anatomijos arba neurochirurgijos dėstytojas Universitete, pradėti trečiosios pakopos studijas“, – apie ateities perspektyvas pasakoja stipendiantas. Būsimiems savo kolegoms – Vilniaus universiteto studentams, kurie šiemet pirmą kartą pravers Medicinos fakulteto duris ir tiems, kurie tęs studijas, jis nuoširdžiai linki kantrybės ir ištvermės nelengvame, bet labai įdomiame medicinos mokslo ir praktikos pažinimo kelyje: „Didelės sėkmės visiems, puoselėjantiems garbingą VU studento vardą, dirbkime efektyviai ir sistemingai, nenuleiskime rankų, siekdami savo tikslų ir būtinai nepamirškime skirti laiko sau ir savo mylimiems žmonėms“.