Su giliu liūdesiu pranešame, kad 2021 m. vasario 6 d. eidamas 94 – uosius metus mirė  ilgametis Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto docentas, dėstytojas, mokslininkas ir dekanas Edmundas Nekrašas.

Edmundas Nekrašas - gydytojas terapeutas, medicinos daktaras, docentas. Gimė 1927 m. birželio 20 d. Ukmergėje. 1953 m. su pagyrimu baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Studijuodamas dirbo Higienos katedroje vyr. laborantu (1951), vėliau – Patologinės fiziologijos katedros asistentu (1956) bei Fakultetinės terapijos katedros asistentu (1958). 1960 m. apgynė kandidato disertaciją „Kraujo kapiliarų pralaidumas peptoninio, trauminio ir spinduline liga komplikuoto trauminio šoko metu“.

1962 m. E. Nekrašo pastangomis įkurtas Gydytojų tobulinimosi fakultetas prie Vilniaus universiteto ir jis tapo pirmuoju jo dekanu. 1964 m. jam suteiktas docento vardas. Sudarė originalią lentelę „Uždegiminio proceso graduoto aktyvumo nustatymas“. Kartu su bendraautoriais parašė vadovėlį „Ligonių slaugymas“, Lietuvos bei užsienio spaudoje paskelbė daugiau nei 150 straipsnių, metodinių nurodymų. Buvo Respublikinės terapeutų mokslinės draugijos Pulmunologijos sekcijos pirmininkas, vėliau pirmininko pavaduotojas bei Medicinos fakulteto metodinės komisijos pirmininkas. 1965–1968 metais buvo Medicinos fakulteto dekanu.

VU Medicinos fakulteto bendruomenė su giliu liūdesiu reiškia nuoširdžią užuojautą velionio šeimai, draugams ir artimiesiems. Edmundas Nekrašas išliks mūsų atmintyje kaip nuostabus žmogus, iškilus gydytojas, kūrybingas mokslininkas, nenuilstantis pedagogas, ištikimas medicinos mokslo puoselėtojas.

Šeimos sprendimu, velionis bus kremuojamas, o laidotuvės atidedamos iki vasaros pradžios.

asstoviuIlgametis Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto docentas, dėstytojas, mokslininkas ir dekanas Edmundas Nekrašas.