2021 m. vasario 16 d., minint Valstybės atkūrimo dieną, ordinais ir medaliais pagerbti Lietuvai nusipelnę asmenys, tarp jų dešimtys su koronavirusu kovojusių medikų. Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi už pasiaukojimą ir atsidavimą itin sudėtingomis COVID-19 aplinkybėmis gelbstint gyvybes, nepaisant gresiančio pavojaus savo gyvybei, apdovanota daugiau kaip 30 sveikatos priežiūros sektoriaus darbuotojų – gydytojų, slaugytojų, slaugytojų padėjėjų, valytoja, didžioji dalis iš sveikatos srities žmonių apdovanojami po mirties.

Trys Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto bendruomenės nariai sulaukė ypatingo Lietuvos valstybės vadovo pripažinimo.

apdovanotigydytojaiNuotraukoje iš kairės: akademikas dr. Vaidutis Kučinskas, docentas dr. Mindaugas Šerpytis, profesorius dr. Balys Dainys.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi apdovanotas Lietuvos mokslų akademijos Biologijos, medicinos ir geomokslų skyriaus pirmininkas, žmogaus ir medicinos genetikos pradininkas Lietuvoje, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius, akademikas dr. Vaidutis Kučinskas.

Šalies vadovo Gitano Nausėdos dekretu didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžius skirtas gydytojui urologui, nefrologui, chirurgui, organų transplantacijos ir donorystės puoselėtojui, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesoriui dr. Baliui Dainiui.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžius skirtas Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo centro III reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjui, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto docentui dr. Mindaugui Šerpyčiui.

Sveikiname ir didžiuojamės!