Sidebar

Naujienos

OdontologijosklinikaVU MF nuotrauka

Gegužės 5 d. Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto Odontologijos instituto atstovai kvietė iš arčiau susipažinti su odontologijos studentų savanoriškai atliekamu darbu gydant ukrainiečių vaikų dantis. Apie teikiamą nemokamas dantų patikros ir gydymo paslaugas, Odontologijos institutas paskelbė dar balandžio pradžioje. Tokia iniciatyva jau kurį laiką taip pat yra taikoma ir nelegaliai Lietuvos valstybės sieną kirtusių užsieniečių vaikams.

Idėja pasiūlyti pagalbą kilo studentams

Pasak VU Odontologijos instituto direktorės prof. V. Brukienės, idėja taip padėti nuo karo bėgantiems Ukrainos vaikams kilo patiems studentams. „Manau, kad tai labai graži iniciatyva, rodanti  jaunų žmonių  aktyvumą ir empatiją. Būtent pastaroji pacientui visos Europos odontologijos studijose pabrėžiama kaip labai svarbi kompetencija. Edukaciniu požiūriu tokia iniciatyva svarbi dar ir tuo, kad studentus moko tarpkultūriškumo. Tai puiki proga susipažinti ir išmokti bendrauti su skirtingų kultūrų pacientais“, – sakė prof. V. Brukienė.

Lietuviškai, angliškai, vokiškai, rusiškai, persiškai ir graikiškai kalbantys IV ir V kursų odontologijos studentai iš anksto užsiregistravusius Ukrainos pilietybę turinčius vaikus priima du kartus per savaitę – antradieniais ir ketvirtadieniais. Vizito metu jaunieji specialistai patikrina, ar mažųjų dantys yra sveiki, o kad būtų išvengta ėduonies, gali dantis patepti dantų laku ir uždėti silantus. Taip pat yra gydomi ir karieso pažeisti dantys, šalinami jau nebepagydomi pieniniai dantys.

Išskirtinis bruožas – dėmesys pacientui

Sužinoję apie galimybę gydyti vaikų dantukus pas baigiamųjų kursų studentus žmonės dažnokai suabejoja dėl jų kompetencijų – ar teikiama paslauga bus kokybiška? Svarbu pažymėti, kad studentai paslaugas teikia stebimi ir konsultuojami dėstytojų, kurie yra vieni geriausių odontologijos specialistų Lietuvoje.

Tai patvirtino ir iš odontologijos kabineto išėjusi mažoji pacientė Marija. Iš Ukrainos atvykusi mergaitė plačiai šypsojosi rodydama ką tik išrautą dantį. Jos mama Julija prisipažino, kad dukros dantukai nėra iš stipriausiųjų, tad pas odontologus teko dažnokai lankytis ir Ukrainoje. „Gydytojai mums pasitaikė geri ir ten, Ukrainoje, ir čia. Pagrindinis skirtumas – požiūris į pacientą. Lietuvoje pastebėjome, kad tiek studentai, tiek juos prižiūrintys gydytojai labai daug dėmesio skiria paciento savijautai. Kalbina, pasakoja kokias procedūras atlieka, iš anksto perspėja, ką darys. Tai labai gerai nuteikia ne tik mane kaip mamą, bet ir dukrą. Dingsta baimė“, – sakė ukrainietė.

Mažajai pacientei buvo pašalintas jau antras sugedęs, ir jau klibėti pradėjęs, dantukas. Procedūros atliktos su dviejų savaičių pertrauka. „Dantukus skaudėjo, dukra dėl patiriamo nepatogumo buvo nuolatos irzli. Todėl įsikūrusios Lietuvoje ieškojome galimybės gydytis. Netikėtai internete pamatėme kvietimą apsilankyti pas Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentus ir nutarėme juo pasinaudoti. Dabar tuo labai džiaugiamės“, – teigė mažosios pacientės mama.

Nemokamai gydyti dantukus galimybę turi ne tik ukrainiečių vaikai, čia apsilankyti gali ir lietuviai. Odontologijos instituto direktorė prof. Vilma Brukienė paminėjo, kad didelių eilių šiuo metu nėra. „Be to, labai kviečiame apsilankyti ir suaugusius, tiesa, jiems tektų susimokėti už dantų gydymui panaudotas medžiagas“, – sakė ji.

Akimirkos iš susitikimo su Odontologijos instituto atstovais ir Ukrainos vaikų dantis gydančiais studentais. VU MF nuotraukos

Fakultetas

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku