Vasario mėnesį Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultete susitiko ES Erasmus+ programos projekto „Daily Dose of Music“/„Kasdienė muzikos dozė“ („DaDom“) partneriai iš Nyderlandų bei Islandijos, čia juos pasitiko lietuviai kolegos.

„Daily Dose of Music“ projekto tikslas – integruoti muzikos modulį slaugytojų padėjėjų bei socialinių darbuotojų padėjėjų rengimo programose. Projekto partneriai kuria ir diegia programą, skirtą išmokyti būsimuosius slaugos darbuotojus taikyti muziką kasdienėje paciento priežiūroje, taip pat rengia muzikinės aplinkos bei muzikinės veiklos metodinę priemonę, skirtą globos ir slaugos įstaigoms.

Svečio iš Nyderlandų, „Embrace Nederland“ organizacijos įkūrėjo ir meno vadovo, Philipo Curtis teigimu,  muzika yra neatsiejama visų mūsų gyvenimo dalis, tačiau ji vis dar retai pasitelkiama sveikatos priežiūros srityje. Medikų šeimoje užaugęs P. Curtis muzikinę veiklą pradėjo nuo bendradarbiavimo su Yehudi Menuhino įkurta organizacija „Live Music Now“. Jaunystėje jis sėkmingai koncertavo, o šiuo metu įgyvendina muzikos taikymo sveikatos priežiūros sektoriuje programas.

Medicinos fakultete P. Curtis skaitė viešą paskaitą „Muzika senyvo amžiaus žmonių slaugoje“. Po paskaitos svečias su muzikos terapijos studentais diskutavo apie kultūrinius pokyčius, būtinus, kad muzika taptų neatsiejama senyvo amžiaus gyventojų priežiūros dalimi, tiek globos ir slaugos įstaigose, tiek senjorų šeimose.

web 2Lietuvos muzikos terapijos asociacijos nariai. „Embrace Nederland“ organizacijos įkūrėjas ir meno vadovas Philip Curtis.

„DaDom“ projekto partneriai taip pat apsilankė VšĮ „Senevita“ – įstaigoje, kurioje teikiamos ilgalaikės ir trumpalaikės socialinės globos paslaugos neįgaliems bei įvairiomis demencijos formomis sergantiems senjorams. „Senevitoje“ projekto partneriai susipažino su mūsų šalyje senyviems žmonėms teikiamomis paslaugomis ir pasidalijo savo patirtimi bei muzika.

Šio vizito renginius organizavo jungtinės Vilniaus universiteto ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos terapijos magistro programos dėstytojai, drauge su Lietuvos muzikos terapijos asociacija bei VU Medicinos fakulteto Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos bei  Slaugos katedromis.

Projekte dalyvauja Lietuvos muzikos terapijos asociacija ir Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centras, Nyderlandų organizacijos „Embrace Nederland“, „Roc Friese Poort Drachten“ ir „Learning Hub Friesland“ bei Islandijos atstovai „Listaháskóli Íslands“, „Físmús – Félag músíkmeðferðarfræðinga á Íslandi“  ir „Fjölbrautaskólinn í Breiðholti“.