Sidebar

Naujienos

Vilniaus universiteto 444-ojo gimtadienio išvakarėse, įvyko antrasis mokslo komunikacijos konkursas „Mokslo sprintas“. Šiemet konkurse susirungė devynios iš dėstytojo ir studento sudarytos komandos, turėjusios per tris minutes pristatyti savo tyrimą.

Pirmąją vietą konkurse laimėjo VU Filosofijos fakulteto atstovės – dr. Odeta Geležėlytė ir dokt. Augustė Nomeikaitė, skaičiusios pranešimą „Išmanioji psichologija: ar mokslininkų sukurta internetinė programa gali padėti įveikti stresą?“ Antroji vieta atiteko Filosofijos fakulteto atstovėms  – doc. dr. Jurgitai Lazauskaitei-Zabielskei ir dokt. Ritai Jakštienei, kurios perskaitė pranešimą „Ar mokate susikrauti psichologinį kapitalą?“ 

20230330 Mokslo sprintas 2Iš kairės į dešinę: prof. M. Vengris, dr. I. Gendvilienė, E. Stankevič ir A. Tarailaitė. VU archyvo nuotrauka.

Trečiąją vietą laimėjo Medicinos fakulteto komanda „Science Matters!“. Jos narės Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros vadovė prof. dr. Janina Tutkuvienė ir studentės Lea-Annabell Storch ir Lauryna Abraitytė parengė tyrimą „Body Image in Children“ tema. Anot profesorės, nors paauglių ir jaunimo kūno įvaizdis – gana plačiai tyrinėta tema, vis dar lieka neaišku, kaip kūno įvaizdžio komponentai formuojasi ankstyvosios vaikystės laikotarpiu ir kokios yra būtent neigiamo kūno įvaizdžio priežastys. Profesorės teigimu, ypač svarbu tyrinėti kūno įvaizdį – šį sudėtingą, daugialypį konstruktą, kuriame sąveikauja biologiniai, socialiniai, ekonominiai, kultūriniai ir daugybė kitų veiksnių – tam, kad būtų galima išvengti neigiamo požiūrio, prastos savivertės ir netgi depresijos išsivystymo paauglystėje bei suaugus. 

Įspūdžiais apie „Mokslo sprintą“ pasidalino ir pranešimą rengusios studentės. „Mokslo sprintas“ man buvo neįtikėtina patirtis, suteikusi galimybę kalbėti tomis temomis, kurios iš tiesų labai domina“, – teigė L. A. Storch. Studentė pasidžiaugė, kad iš puikius tyrimus konkurse pristačiusių dalyvių būtent jų komanda pateko tarp geriausių. „Man ši tema pasirodė patraukli savo aprėptimi: manau, ji apima ne tik medicinos, bet ir psichologijos, visuomenės sveikatos, net sociologijos sritis. Man tai pirmasis mokslinis darbas, kuriame prisidedu rengiant klausimyną ir adaptuojant jį vaikams“, – komentavo L. Abraitytė. Abi studentės džiaugėsi galimybe bendradarbiauti rengiant tyrimą bei dėkojo jas palaikiusiai ir įkvėpusiai darbo vadovei profesorei J. Tutkuvienei. 

20230330 Mokslo sprintas 1Trečiosios vietos nugalėtojos – L. A. Storch ir prof. J. Tutkuvienė. VU archyvo nuotrauka.

Primename, kad pirmajame „Mokslo sprinte“ Medicinos fakulteto komanda – studentė Milda Vitosytė ir dėstytoja dr. Ieva Gendvilienė – užėmė pirmą vieną, tuomet jos pristatė projektą „3D spausdintas kaulas – medicinos ateitis?“

Sveikiname studentes Lea-Annabell Storch ir Lauryną Abraitytę bei profesorę dr. Janiną Tutkuvienę su pergale!

Fakultetas

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku