Liepos 6-osios, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos, proga Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda įteikė valstybės apdovanojimus asmenims, nusipelniusiems Lietuvai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje. Tarp pagerbtųjų – net keturi Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto (VU MF) bendruomenės nariai.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi prezidentas apdovanojo:

• Prof. dr. Dianą Ramašauskaitę – gydytoją akušerę ginekologę, VU MF Klinikinės medicinos instituto Akušerijos ir ginekologijos klinikos profesorę už aktyvią mokslinę, pedagoginę ir administracinę veiklą;
  • Prof. dr. Jeleną Rascon – gydytoją vaikų onkohematologę, VU MF Klinikinės medicinos instituto Vaikų ligų klinikos profesorę už reikšmingą profesinę veiklą, inovatyvius mokslinius tyrimus ir praktinį jų pritaikymą;
  • Prof. habil. dr. Albertą Skurvydą – sporto mokslininką, VU MF Sveikatos mokslų instituto Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos katedros profesorių už reikšmingus nuopelnus judesio, sporto ir sveikatingumo srityse.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ kryžiumi prezidentas apdovanojo:

• Dr. Justiną Kozakaitę – archeologę, VU MF Biomedicinos mokslų instituto Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros mokslo darbuotoją už antropologinius tyrimus, padėjusius identifikuoti Laisvės Kovos Sąjūdžio gynybos pajėgų vadų, partizanų ir ryšininkų palaikus, prisidėjusius prie jų pagerbimo ir atminties įamžinimo.

Džiaugiamės ir sveikiname pagerbtus MF bendruomenės mokslininkus!

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos / Robertas Dačkus