20230913 GlasgowIš kairės: Rasa Šlikaitė, prof. Vaiva Hendrixson, doc. Laura Nedzinskienė, prof. Diana Ramašauskaitė, doc. Agnė Kirkliauskienė, Jekaterina Bortkevič / Asmeninio archyvo nuotr.

Rugpjūčio 26-31 d. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto (VU MF) delegacija dalyvavo Tarptautiniame medicinos edukacijos asociacijos kongrese (angl. Association for Medical Education in Europe, AMEE 2023) Glazge, Škotijoje. AMEE yra didžiausias kasmetinis medicinos edukacijos temoms nagrinėti skirtas renginys, suburiantis sveikatos mokslų švietime dalyvaujančius mokslininkus, dėstytojus ir studentus iš viso pasaulio. Šiemet Glazge vykęs kongresas buvo didžiausias AMEE istorijoje su daugiau kaip 4000 dalyvių, kurių apie 3500 atvyko į Glazgą, kiti – klausėsi nuotoliu.

AMEE kongresas yra ypatingai svarbus medicinos edukacijos renginys, kadangi jame būna pristatomos pasaulinės medicinos edukacijos tendencijos, kryptys, inovacijos, medicinos akreditacijos ir kitos naujovės, dalijamasi gerąja patirtimi. Temų aprėptis be galo plati: nuo programų turinio vystymo (angl. Curriculum Development), dėstytojų kompetencijų kėlimo (angl. Faculty Development), inovatyvių mokymosi ir mokymo metodų bei vertinimo strategijų pristatymo iki mokymosi visą gyvenimą veiklų organizavimo, sveikatos mokslų edukacijos vadybos ir dirbtinio intelekto bei lygybės, teisingumo ir įtraukties medicinos švietime. Kongrese buvo gausu įvairių veiklų: plenarinių paskaitų, pranešėjų diskusijų [panel discussion], seminarų, workshop‘ų, jaunųjų mokslininkų / doktorantų pranešimų, elektroninių stendinių pranešimų pristatymų ir daug kitų interaktyvių veiklų įvairiems edukaciniams poreikiams.

VU MF delegaciją sudarė Edukacijos ir strateginės partnerystės prodekanė prof. Vaiva Hendrixson, ikidiplominių studijų prodekanė doc. Laura Nedzinskienė, Medicinos SPK pirmininkė prof. Diana Ramašauskaitė, internatūros koordinatorius doc. Andrius Klimašauskas, Studijų skyriaus vadovė Jekaterina Bortkevič, edukacinių projektų vadovė Rasa Šlikaitė, Medicinos SPK narė doc. Agnė Kirkliauskienė.

AMEE kongresai yra išskirtinė galimybė medicinos edukaciją vystantiems universitetų atstovams, dėstytojams ir studentams išgirsti medicinos edukacijos pasaulines tendencijas, „madas“, pasitikrinti savo universitete / programoje / modulyje vykdomas edukacines veiklas ir įgyti naujos patirties bei idėjų, kuriomis toliau galėtų dalintis su fakulteto bendruomene.