20231011 Cover

Vilniaus universitetas (VU), reaguodamas į pastarųjų dienų įvykius Izraelyje, vienareikšmiškai smerkia teroristinės grupuotės „Hamas“ veiksmus prieš civilius Izraelio gyventojus ir išreiškia palaikymą bei užuojautą įvykdytų atakų aukoms, jų šeimoms bei artimiesiems, visiems VU partneriams, alumnams.

„Reiškiame gilų liūdesį ir užuojautą dėl pastarųjų dienų įvykių Izraelyje. Civilių žmonių žudynės, teroristiniai veiksmai negali turėti jokių pateisinimų. Solidarizuojamės su universiteto partneriais Izraelyje, mūsų alumnais ir draugais, tikėdamiesi kaip įmanoma greitesnės karinių veiksmų baigties“, – sako VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

VU siūlo psichologinę pagalbą savo daugiakultūrės bendruomenės nariams, tarp kurių yra ir Izraelio piliečių, ir skatina kreiptis specialiomis pagalbos linijomis visus susiduriančius su psichologiniais sunkumais.

VU Bendruomenės gerovės skyriaus bendruomenės psichologės pasiruošusios padėti VU bendruomenės nariams ir teikti skubias nemokamas konsultacijas. Registracija į konsultacijas vyksta el. paštu padek@vu.lt arba tel. +370 699 34818, +370 658 99392.

Atkreipiame dėmesį, kad, esant psichologinės pagalbos poreikiui, galima kreiptis ir kitomis pagalbos linijomis:

• Jaunimo linija 8 800 28888 (visą parą)
  • Vilties linija 116 123 (visą parą)
  • Pagalba moterims linija 8 800 66366 (visą parą)
  • Линия доверия 8 800 77277 (от 16:00 до 19:00)
  • Kitos skubios pagalbos galimybės Lietuvoje: https://tuesi.lt/pagalbos-teikejai