FB_IMG_1702486055153.jpgVita Rimienė skaito pranešimą Lietuvos neonatologų asociacijos konferencijoje / MF archyvo nuotr.

Šių metų gruodžio 4 d. įvyko kasmetinė Lietuvos neonatologų asociacijos konferencija, dedikuota į šeimą orientuotos naujagimių slaugos metodų vystymui. Konferencijos metu Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto (VU MF) ir Lietuvos ir muzikos teatro akademijos (LTMA) jungtinės muzikos terapijos magistrantūros programos studentė Vita Rimienė skaitė pranešimą apie VUL Santaros klinikų Neonatologijos centre taikomą muzikos terapiją neišnešiotiems naujagimiams ir jų motinoms. Neonatologijos centre V. Rimienė atlieka ankstyvosios muzikos terapijos praktiką ir tyrimą, kuriuo siekiama įvertinti muzikos terapijos poveikį motinų patiriamam nerimui ir motinos-naujagimio ryšiui (praktikos vadovė – gydytoja neonatologė dr. Rasa Garunkštienė).

FB_IMG_1702486079171.jpgLietuvos neonatologų asociacijos konferencijos akimirka / MF archyvo nuotr.

Gausiai gydytojų neonatologų bendruomenei V. Rimienė pristatė Lietuvoje vis dar labai naują, tačiau pasaulyje jau trečia dešimtį skaičiuojantį muzikos terapijos taikymą neonatologijos srityje. Savo pranešime V. Rimienė apžvelgė naujausių mokslinių straipsnių ir tyrimų rezultatus, papasakojo apie muzikos terapijos naudas neišnešiotiems naujagimiams ir jų tėvams. Išskirtiniu ir bene daugiausiai dėmesio sulaukusiu pranešimo akcentu tapo muzikos terapijos sesijos vaizdo medžiaga, kuria norėta pademonstruoti pastarąjį dešimtmetį sparčiai vystomą vieną efektyviausių metodų – kūrybinės muzikos terapijos metodą. „Remiantis naujausiais mokslinių tyrimų rezultatais, turime ieškoti efektyviausių būdų, išnaudoti visus įmanomus resursus neišnešiotų naujagimių priežiūroje. Vienas jų – tėvų įtraukimas į procesą bei jų įgalinimas. Muzikos terapijos sesijų metu skatinu mamas naudoti balsą, niūniuoti, dainuoti savo kūdikiams, pažinti jų reakcijas ir bendrauti su jais ritminių muzikinių improvizacijų forma. Ši idėja atsispindėjo ir mano pranešimo pavadinime – „Neišnešiotuko motinos balso galia muzikos terapijoje“. Pavadinime užkoduota ir man asmeniškai svarbi žinutė: pati esu prieš dvylika metų gimusių „neišnešiotukų“ trynių – Dovydo, Jokūbo ir Elzės – mama. Tad skaityti pranešimą Lietuvos neonatologų asociacijos konferencijoje man buvo didelė garbė“, – po konferencijos pasidalino Vita Rimienė.