Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto atstovai Europos vaistų suvartojimo mokslinėje konferencijoje / Asmeninio archyvo nuotrauka
Liepos pradžioje Upsaloje (Švedija) vyko Europos vaistų suvartojimo tyrimų grupės (EuroDurg) mokslinė konferencija „Duomenų, politikos ir pacientų sąveika vaistų suvartojimo tyrimuose“ (Bridging Data, Policy & Patients in Drug Utilization Research). Tarp 344 konferencijos dalyvių savo tyrimus pristatė 5 pranešėjai iš Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto (MF).
Šių metų mokslo renginyje nagrinėtos aktualios temos: Informacija grįstas vaistų politikos sprendimų priėmimas, dirbtinio intelekto svarba ir iššūkiai, vieninga sveikata (One Health) ir vaistų vartojimas, naujų vaistų įvedimas į rinkas remiantis vaistų suvartojimo realaus pasaulio duomenis (RWD) bei visuomenės sveikatos raštingumas ir pacientų įtraukimas.
EuroDurg konferencijos bendrapirmininkė (co-chair), doc. dr. Indrė Trečiokienė renginyje pristatė tarpinius dviejų vadovaujamų projektų rezultatus – receptinių vaistų įsigijimo per e-vaistines paplitimą Lietuvoje ir Lietuvos atvirų vaistų suvartojimo duomenų bazių palyginimą. Doktorantas Rokas Bartuška pristatė sisteminę apžvalgą apie vaistų vartojimą vaikų tarpe, o doktorantė Anastasija Levkina – tyrimą apie diabeto valdymo galimybes visuomenės vaistinėse. VU MF farmacijos IV kurso studentė Kornelija Klinkaitė pristatė pranešimą apie reikalavimus vaistinių etiketėms Europos Sąjungos šalyse, o lektorė Silvija Žiogaitė – atliktą tyrimą apie vaistų skyrimo sistemų naudojimą Lietuvos pirminės sveikatos priežiūros įstaigose.
EuroDurg konferencija suteikė naujų įžvalgų, idėjų ir bendradarbiavimo galimybių ateities projektuose vaistų suvartojimo tyrimų srityje. „Džiaugiuosi, kad jaunieji farmacijos mokslų kolegos buvo įkvėpti užsienio kolegų patirties ir tyrimų. Taip pat džiugina tai, kad VU MF atliekami tyrimai nenusileidžia moksline kokybe, yra įvairiapusiai, aktualūs ir kuriantys reikšmę mokslui ir praktikai,“ – teigė doc. dr. Indrė Trečiokienė.
Prieš tris dešimtmečius susibūrusi EuroDurg tyrimų grupė mokslines konferencijas organizuoja kas kelerius metus. Šis renginys kaskart sutraukia vis daugiau dalyvių iš viso pasaulio ir skatina įvairių disciplinų mokslininkų, besidominčių vaistų vartojimo tyrimais, bendradarbiavimą.
Europos vaistų suvartojimo mokslinės konferencijos akimirka / Asmeninio archyvo nuotrauka