Europos insulto organizacija ESO (European Stroke Organisation) Vilniaus universiteto (VU) ligoninės Santaros klinikų Neurologijos centrui, už ūminio insulto gydymo kokybės pasiekimus, suteikė reikšmingą apdovanojimą – ESO Angels Gold Award.

2016 m. startavusios ESO Angels iniciatyvos esmė – gerinti insulto gydymo kokybę ir standartizuoti jį pagal ESO rekomendacijas. Šiuolaikiško ir efektyvaus gydymo paslaugos turi būti prieinamos visiems. Sėkmingai šioje srityje dirbantys įvairių šalių insulto centrai dalinasi patirtimi su pradedančiaisiais, juos mokydami ir skatindami tobulėti – tai pagrindinė projekto idėja. Bendradarbiaudamos įstaigos gerina pagalbos teikimo kokybę ir, savo darbu, tarsi, atlieka „angelų“ misiją. Projekte dalyvaujančių centrų veiklos rodikliai periodiškai registruojami vieningoje monitoringo sistemoje, kuri leidžia nuolat stebėti, analizuoti ir gerinti insulto gydymo kokybę.

Nuo 2016 m. geriausius rodiklius demonstruojantiems Europos insulto centrams suteikiamas tam tikras pasiekimų įvertinimas. Džiugiamės, kad šiemet pirmą kartą pastebėti ir Lietuvos insulto centrai. „Auksinis“ statusas (ESO Angel Award - Gold Status) suteiktas Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikoms ir VšĮ Respublikinei Vilniaus universitetinei ligoninei.

VU Medicinos fakulteto (MF) Klinikinės medicinos instituto direktorius, neurologas prof. dr. Dalius Jatužis neslepia - nuo insulto kasmet pasaulyje miršta iki 5 mln. gyventojų. Vien Lietuvoje ši liga nusineša apie daugiau nei 3 tūkst. gyvybių. „Pagal ūminio insulto gydymo rezultatus Europos šalių kontekste Lietuva atrodo gerai. Per pastaruosius penkerius metus pasiektas ypač didelis progresas insulto gydymo moksle ir praktikoje, – teigia VU Profesorius. – Neurologijos centrui yra didžiulė garbė pasiekti auksinį statusą už insulto sergančiųjų pacientų gydymo rezultatus. Tai verčia mus ir toliau nesavanaudiškai dirbti vardan žmonių sveikatos“.

Informaciją pateikė VUL Santaros klinikų Neurologijos centras.