Sakoma, kad vasara puikus metas keliauti, o kai kelionę galima suderinti su darbiniais tikslais ir malonia kompanija – rezultatas trigubai šaunesnis. Siekiant išsiaiškinti studijų vykdymo, mokslinių publikacijų rengimo, komunikacijos, tarptautinių ryšių, valdymo ir administravimo klausimus, vasaros viduryje VU Medicinos fakulteto atstovai lankėsi Tartu universitete (Tartu, Estija).

Vizito metu buvo aptarti ne tik iš anksto paruošti klausimai, bet ir daugelis kitų, o taip pat aplankyta Universiteto ligoninė (Biomedicum) bei Gyvūnų laboratorija (Laboratory Animal Center).

Delegacijai vadovavusi Studijų prodekanė prof. Vaiva Hendrixson pasidžiaugė, kad „tokia išvyka yra naudinga ne tik profesine, darbine prasme, bet ir yra puiki komandos formavimo priemonė. Sakoma, kad žmogų pažinsi tik kelionėje, tuomet atsiskleidžia  visos savybės. Taigi, išvažiavome ir susipažinome iš naujo. Manau, niekas nenusivylė“, - juokavo profesorė.

20190702 192159

Nuotraukoje iš kairės, pirmoje eilėje: doc. Juozas Galginaitis, Jekaterina Bortkevič, prof. Vaiva Hendrixson, doc. Sonata Varvuolytė; antroje eilėje:  Lina Kocienė, prof. Natalja Fatkulina, Miglė Trinkūnaitė, prof. Dalius Jatužis, dr. Aleksas Pikturna, 2019.

Estija atvykėlius pasitiko lietingai, bet svetingai. Tartu Medicinos fakulteto dekanas prof. Margus Lember nepaprastai džiaugėsi svečiais ir minėjo, kad minčių susitikti turėjo ir pats, tačiau „lietuviai šį kartą aplenkė estus“. Dekanas išsamiai pristatė Fakulteto veiklą, valdymą, bendradarbiavimą su ligoninėmis, užsienio partneriais ir pan. Dalį klausimų detaliau aptarė Studijų prodekanas prof. Anti Kalda ir Rezidentūros prodekanas prof. Urmas Lepner. Fakulteto vadovas svečiams skyrė visą savo dieną ir lydėjo ekskursijoje po Biomedicum ligoninę: įvairius jos skyrius, palatas, rezidentų patalpas ir pan. Gyvūnų laboratorijoje delegacijos narius kuravo prof. Anti Kalda.

Susitikimo metu paaiškėjo, kad Medicinos fakultetai yra beveik identiški: panašus studentų, akademinio personalo skaičius; tos pačios studijų programos, rezidentūros kryptys; bendradarbiaujama su tomis pačiomis organizacijomis. „Esame tartum broliai dvyniai, kurie nuolatos tarpusavyje varžosi, kuris yra šaunesnis. Manau, kad draugiškos varžybos naudingos abiem universitetams“, - juokavo prof. Margus Lember.

Vizito metu buvo sukurtas glaudesnis tarpuniversitetinis ir asmeninis bendradarbiavimas, kuris, tikimasi, padės aktyviau dalintis ne tik gerąja patirtimi, bet ir rūpesčiais, problemomis, aktualijomis. Sutarta, kad artimiausiu metu atsakomojo vizito į Vilniaus universitetą atvyks ir estų delegacija.

20190703 121010

Nuotraukoje: VU ir Tartu universitetų Medicinos fakultetų atstovų susitikimas, 2019.

20190703 140725

Nuotraukoje: prof. Natalja Fatkulina, dr. Aleksas Pikturna, prof. Vaiva Hendrixson, Jekaterina Bortkevič, prof. Margus Lember Tartu universiteto ligoninėje, 2019.