Sidebar

Naujienos

Prof. Rūta Dubakienė – aukščiausios kategorijos gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė, Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto profesorė, habilituota biomedicinos mokslų daktarė, 40 savo profesinio gyvenimo metų paskyrusi alergologijai – yra įsitikinusi, kad visuomenei labai trūksta pagrindinių žinių apie šią svarbią sritį.

Kodėl beržo žiedadulkėms alergiškas žmogus gali būti jautrus ir įvairiems maisto produktams? Kodėl svečiose šalyse reikia labai atsargiai ragauti egzotinių vaisių? Ką daryti, jei įgėlė bitė ar širšė? Daugybę vertingų patarimų surasite knygoje „Alergija. Priežastys, simptomai, gydymas“ (knygos dailininkė Asta Puikienė. Tyto alba, 2019 m.).

Tai pirmasis išsamus lietuviškas leidinys apie bene labiausiai varginančius sutrikimus – alergijas ir alergines ligas. Knygoje pateikiamos ne tik bendrosios žinios, kodėl šios būklės ir ligos kamuoja tiek daug žmonių, ne tik aptariamos jų priežastys, bet apibūdinama ir raiška, išsamiai vardijami diagnostiniai tyrimai ir patariama, kaip gydyti ar kontroliuoti kiekvieną būklę.

Knyga labai pravarti ne tik alergijų varginamiems asmenims – joje daug naudingos informacijos ras ir medicinos studentai, ir šeimos gydytojai. Knygoje gausu praktinių pavyzdžių iš ilgametės autorės patirties.

Rūta Dubakienė – Lietuvos mokslų akademijos tikroji narė, daugelio tarptautinių alergologų organizacijų narė. Profesorė – Lietuvos valstybinės mokslo premijos bei LMA ir ŠMM mokslo populiarinimo premijų laureatė. Ji ir pirmojo lietuviško vadovėlio „Alergologija“ autorė, publikavo daugiau nei 600 straipsnių, įkūrė pirmąją internetinę alergologijos svetainę „Alergija, astma, imunologija“ ir tinklaraštį „Alergijos ekspertas“, vadovauja UAB „Perspektyvos“ alergologijos klinikoms.

67678204 343561953259946 5525788924556869632 n

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos