Naujausi įvykiai

2021 09 24 VU B. Kanevičienė

Kviečiame dalyvauti VU Medicinos fakulteto KMI Anesteziologijos ir reanimatologijos klinikos administratorės, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos, asociacijų LATGA, Lietuvos kūrybinės raiškos „Menų sodas“, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos narės Birutės Kanevičienės poezijos ir dainų vakare „Vėjų arfa“, kuris vyks rugsėjo 24 dieną, 18:00 val., VU Teatro salėje (Universiteto g. 3).

Birutė Kanevičienė (gim. 1956 m.) kūrybinį kelią pradėjo 2013 m. Kuria poeziją, prozą, dainų žodžius ir muziką. Išleidusi poezijos, miniatiūrų knygą „Atvertos langinės“ (2016), poezijos rinktinę „Būties atšvaitai“ (2020) ir pačios sukurtų bei įdainuotų dainų albumą „Laiškai tyloje“ (CD, 2016). RIDSALES kūrybinė spaustuvė autorės eilėraščius išleido leidinių serijoje, skirtoje rašančiųjų kūrybai „Žodžių, surašytų į knygą, laiko bangos nenuplaus...“ (2021), taip pat kūriniai ne kartą publikuoti Lietuvos kultūros, kūrybos, savasties ir tautotyros mėnesiniame laikraštyje „Gintaro Gimtinė“, Lenkijos lietuvių draugijos Suvalkų skyriaus leidinyje „Suvalkietis“, Pašilaičių 2021 m. Poezijos pavasario leidinyje (CD), tarptautiniuose almanachuose „Vieną kartą Šilaičių karalystėje“, „Meilės atodūsiai“, „Smalsučių kelionė per žemę“, „Atvertos širdies vizijos“. Savo poeziją skaitė įvairiuose poezijos renginiuose, Lietuvos rašytojų sąjungos organizuotuose Literatūrinių skaitinių sprintuose. Autorė sukūrė 55 dainas, kurias pati dainuoja. Organizavo teminius autorinių kūrinių vakarus: „Laiškai tyloje“, Dienų vėrinys“, „Krintantys lašai“, „Vėjų arfa“. Koncertavo Elektrėnuose, Prienuose, Alytuje, Palangoje, ne kartą Vilniuje, Suvalkuose ir kitur. Birutė Kanevičienė taip pat sudarė ir išleido poeto, tremtinio, Pasaulio tautų teisuolio Jono Stašaičio (1921-2012) (po mirties) poezijos rinktinę „Žmogus opi planeta“ (2014), organizavo šios knygos sutiktuvių ir poeto 95-ųjų gimimo metinių minėjimo renginius. Minint poeto 100-ąsias gimimo metines, sukūrė vaizdo įrašą „Žmogus opi planeta. Poeto Jono Stašaičio gyvenimo ir kūrybos retrospektyva“ (2021).

Renginio data: rugsėjo 24 d.

Renginio vieta: VU Teatro salė (Universiteto g. 3)

Maloniai kviečiame dalyvauti!