Naujausi įvykiai

Šiemet minime 300-ąsias Stepono Lauryno Bizijaus (Stehanus Laurentius Bisius) gimimo metines.

Saugant istorinę atmintį ir vertinant Medicinos fakultetą kūrusias asmenybes, kviečiame į popietę, skirtą pirmajam MF dekanui Steponui Laurynui Bizijui prisiminti. Susitikimo metu turėsime galimybę apžiūrėti specialiai ųiai progi parengtą parodą, pasidalinti įspūdžiais, pasiklausyti istorinių atsiminimų.

Renginio data ir laikas: 2024 m. balandžio 11 d. (ketvirtadienis), 13.00 val.

Vieta: Vilniaus universiteto Bibliotekos Smuglevičiaus salė, Universiteto g. 3, Vilnius.

Paroda veiks TIK vieną dieną. Dalyvauti maloniai kviečiame visus, kurie vertina medicinos istoriją ir domisi Alma Mater praeitimi.

smugleviciaus sale

Steponas Laurynas Bizijus gimė 1724 m. Italijoje. Studijavo Pavijoje, kur 1746 m. įgijo filosofijos ir medicinos daktaro laipsnį. Nuo 1748 m. dirbo Turino Medicinos kolegijos profesoriumi. Vėliau atliko gydytojo praktiką Venecijoje. Čia įkūrė savo pirmąjį gamtos muziejų, taip pat akušerių mokyklą. Vėliau persikėlė į Nesvyžių, kur dirbo Karolio Radvilos dvaro gydytoju.

1770 m. pirmasis Vilniuje mokslo tikslais skrodė žmogaus lavoną, skrodimą tais pačiais metais aprašė lotynų ir lenkų kalbomis. Nuo 1772 m. dirbo jėzuitų gydytoju. 1777 m. padovanojo savo bibliotekos knygas Vilniaus universiteto bibliotekai. 1779–1780 m. dirbo Lvove, Gardine, vėliau grįžo į jau pertvarkytąją Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Vyriausiąją mokyklą. 1781/1782 m. paskirtas Collegium Medicum profesoriumi, dėstė medicinos teorijos, anatomijos ir fiziologijos kursus. 1781 – 1785 m. buvo pirmuoju Vilniaus universiteto Medicinos padalinio pirmininku, anatomijos ir fiziologijos profesoriumi.