Mokslo naujienos

andrew neel cckf4TsHAuw unsplashUnsplash.com nuotrauka

Gruodžio 20 d. 9 val. (Lietuvos laiku) vyks Radiologijos ir branduolinės medicinos centro vadovo-gydytojo radiologo dr. Artūro Samuilio nuotolinė paskaita „Radiology Diagnostic Opportunities and Limitations in Pancreatic Diseases“. Ši paskaita, tai – Lietuvos-Japonijos iniciatyvos „From Cell Biology to Surgery and Beyond” dalis.

„Paskaitoje papasakosiu apie kasos radiologinius tyrimus, trumpai apžvelgsiu jų privalumus ir trūkumus. Apžvelgsiu, kokiai patologijai diagnozuoti jie yra naudojami bei pateiksiu keletą klinikinių pavyzdžių, kurie apims įgimtą kasos patologiją, kasos uždegimines ligas ir kasos navikus“, – sakė dr. Artūras Samuilis.

Pasak jo, kasos ligoms diagnozuoti pritaikomų radiologinių tyrimų paletė yra gana plati. Todėl svarbu pažymėti, nuo kokių instrumentinių tyrimų reikia pradėti tirti pacientus prie vienokios ar kitokios kasos patologijos, kokie tyrimai geriausi planuojant operacijas ar minimaliai intervencines procedūras, kokiais tyrimais geriausia įvertinti gydymo efektą. Paskaitos metu bus apžvelgiami ultragarso, kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso bei kombinuoti radiologiniai tyrimų metodai.

„Šiuo metu radiologinė diagnostika labai pažengusi į priekį lyginant su tuo, kokia ji buvo prieš 10-15 metų. Mes pastebime galintys diagnozuoti ligas ankstyvesnėse stadijose. Pastaruoju metu išaugus radiologinių tyrimų skaičiui, kai kurias ligas aptinkame atsitiktinai, nes pacientai dėl jų tiesiog neturėjo jokių skundų“, – teigė Radiologijos ir branduolinės medicinos centro vadovo-gydytojas radiologas.

Pašnekovo teigimu, radiologiniai tyrimai ne tik leidžia diagnozuoti ligas, tačiau individualiais atvejais ir prognozuoti ligų gydymo sėkmę. O taip pat ir leidžia tiksliau atlikti intervencines procedūras. „Važiuoti išjungtomis šviesomis pavojinga, tačiau įjungus šviesas – situacija tampa visai kita. Pavyzdžiui, nesunku pamatyti kelkraščiu einantį pėsčiąjį. Radiologiniai tyrimo metodai yra tarsi tos šviesos – leidžia lengviau numatyti situaciją, nuspręsti, ką vienu ar kitu atveju geriau daryti“, – sakė dr. Artūras Samuilis.

Susitikimo nuoroda: https://us02web.zoom.us/j/89288825557?pwd=d2hjN0cvbC96eEhPSTM5OTEzVXRMUT09

ID: 892 8882 5557

Slaptažodis: 639991

atsisiųsti 1 Radiologijos ir branduolinės medicinos centro vadovas-gydytojas radiologas dr. Artūras Samuilis. Asmeninio archyvo nuotrauka

„From Cell Biology to Surgery and Beyond” iniciatyva

Lietuvos-Japonijos iniciatyva „From Cell Biology to Surgery and Beyond”, tai – tarptautinė akademinė iniciatyva, padedanti studentais visapusiškai suprasti ligos mechanizmą, parinkti tinkamą operacinį ar sisteminį gydymą bei suteikianti galimybę diskutuoti.

Prof. Kęstučio Strupo ir dr. Aistės Kielaitės-Gulla bei kolegų chirurgų iš Kansai medicinos universiteto (Japonija) vykdomo projekto susitikimuose kviečiami dalyvauti 4-5 kursų studentai. Jų metu Vilniaus ir Kansai universitetų studentams nuotoliniu būdu paskaitas veda, gerąja klinikine ir chirurgine patirtimi dalinasi akademiniai chirurgai iš Japonijos ir Lietuvos.

Du kartus per mėnesį vykstančios paskaitos iliustruojamos 3D vizualine medžiaga bei operacijų vaizdo įrašų ištraukomis. Nuotolinių susitikimų metu studentai kviečiami užduoti klausimus, diskutuoti bei integruoti mokslinių tyrimų pasiekimus pasirinktomis temomis.