Studijų naujienos

Skelbiamas konkursas podoktorantūros stažuotei Vilniaus universiteto Medicinos fakultete. Projekto tema: Neinvazyvus vaikų kepenų suriebėjimo vertinimas nustatant ultragarso bangų slopinimo koeficientą kepenų audinyje

Paraiškos teikiamos iki 2024 m. gegužės 31 d.

Apie projektą

Stažuotės metu bus vykdomas projektas, kurio tikslas įvertinti ultragarso bangų slopinimo matavimo koeficientą (ATI), kaip neinvazyvų žymenį diagnozuojant vaikų kepenų suriebėjimą ir nustatyti jo patikimumą bei klinikinę vertę. Tyrimui vadovaus prof. dr. Vaidotas Urbonas

Steatohepatitas susijęs su metaboline disfunkcija (SHSMD) [angl. Metabolic dysfunction-associated steatohepatitis(MASH)] yra dažniausia vaikų lėtinė kepenų liga. Nutukimas ir metabolinis sindromas laikomi svarbiausiais SHSMD rizikos veiksniais. Šio tyrimo metu bus tiriami 6 -18 m. amžiaus vaikai, turintys vieną ar kelis rizikos veiksnius kepenų suriebėjimui ar SHSMD (antsvoris, nutukimas ir/ar metabolinio sindromo komponentai). Jiems bus atliekamas ultragarso bangų slopinimo matavimas ir jo rezultatai palyginti su antropometriniais, laboratoriniais ir klinikiniais pacientų duomenimis. Tyrimo pabaigoje turėtų būti pateiktos išvados apie šio ultragarsinio tyrimo reikšmę diagnozuojant kepenų suriebėjimą ir steatohepatitą.

Stažuotės trukmė: 2 metai.

Stažuotės metu mokamas darbo užmokestis: 3096,80 Eur/mėn. (visi mokesčiai įskaičiuoti).

Projektas bus vykdomas Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Vaikų ligų klinikojeDėl išsamesnės informacijos kreipkitės į prof. Vaidotą Urboną, siunčiant elektroninį laišką el. p.  arba Dianą Bašinskaitę, el. p.

Reikalavimai kandidatams:

• Tyrėjas, turintis medicinos ir sveikatos mokslo daktaro laipsnį, suteiktą užsienio arba kitos (ne Universiteto) Lietuvos mokslo ir studijų institucijos, kuriam nuo daktaro laipsnio suteikimo yra praėję ne daugiau kaip 5 metai (laikotarpis, kurio metu asmeniui buvo suteiktos nėštumo ir gimdymo, tėvystės atostogos ar atostogos vaikui prižiūrėti, į šį 5 metų laikotarpį neįtraukiamas)
  • Patirtis vaikų hepatologijos ir kepenų transplantacijos srityje
  • Anglų kalbos žinios (C1 lygis)
  • Lietuvių kalbos žinios būtų privalumas

Kandidatų prašome pateikti šiuos dokumentus:

• Užpildytą paraiškos formą
  • Gyvenimo ir mokslinės veiklos aprašymą (CV)
  • Mokslinių publikacijų sąrašą (iki 10 svarbiausių publikacijų)
  • Dviejų mokslininkų rekomendacijas
  • Daktaro diplomo kopiją

Dokumentus prašome siųsti Dianai Bašinskaitei, el. p.

Studijos