Studijų naujienos

Vilniaus klubas jau trečius metus laukia Vilniaus miestui, miestiečių gerovei skirtų mokslo darbų.

Premija, kurią Vilniaus klubas įsteigė 2021 m., skiriama už visų mokslo sričių (gamtos, technologijų, medicinos ir sveikatos, žemės ūkio, socialinių ir humanitarinių) mokslo darbus, tiriančius Vilniaus istoriją, miesto ir miestiečių gyvenimą, arba projektus, skirtus Vilniaus gerovei ir plėtrai. Konkurse kviečiami dalyvauti visų Lietuvos aukštųjų mokyklų magistro ir doktorantūros studijų pakopos studentai. Apgintus studentų darbus konkursui gali siūlyti visos Lietuvos mokslo ir studijų institucijos, studentų darbų vadovai. Darbus taip pat gali teikti autorių kolektyvai. Premijos dydis – 1000 eurų.

Darbus vertins Vilniaus klubo narių komisija ir pakviesti ekspertai. Vilniaus klubo Tarybos ir šios premijos vertinimo komisijos pirmininkė prof. A. Pūrienė priminė, kad idėja skelbti studentų mokslo darbų konkursą kilo pasitinkant Vilniaus miesto 700 metų jubiliejų, o šiemet įtvirtinta ir LURK (Lietuvos aukštųjų mokyklų rektorių konferencija) ir Vilniaus klubo partnerystė pasirašant bendradarbiavimo sutartį.

„Mus labai optimistiškai nuteikia kasmet gausėjantis pateikiamų darbų skaičius ir besiplečiantis šalies Universitetų, kurių studentai domisi Vilniumi, jo gyvenimu ir plėtros galimybėmis, ratas. Ir šiemet tikimės gausaus dalyvaujančiųjų šiame konkurse būrio“, – sako prof. A. Pūrienė.

2021 m. konkurso laureatu tapo Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto Urbanistikos katedros studentas Edvin Voiskunovič, pateikęs magistro darbą „Pramonės reevoliucija. Adaptyvus konversinių teritorijų pertvarkymas posovietiniame mieste“ (vadovas dr. Matas Cirtautas), 2022 m. premija įteikta Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedros magistrantei Agnijai Szturo už darbą „Carinės Rusijos išvežtų Vilniaus kultūros vertybių likimas tarpukariu: Lenkijos valstybės pastangos su(si)grąžinti“ (vadovė m. d. dr. Inga Leonavičiūtė).

Šių metų Vilniaus klubo premija bus įteikta 2023 m. spalio 7 d., tradiciškai minint Vilniaus klubo įsteigimo datą ir švenčiant 25-ąjį Klubo gimtadienį.

Darbus konkursui galima pateikti iki 2023 m. birželio 30 d. adresu Vilniaus klubas, Trakų g. 2, Vilnius, arba el. paštu

Konkurso nuostatai:  https://www.vilniausklubas.lt/lt/veikla/.html

Apie Vilniaus klubą:  https://www.vilniausklubas.lt

Daugiau informacijos suteiks projektų administratorė Renita Paleckienė, tel. +370 655 44171