Sidebar

Naujausi įvykiai

VU Medicinos fakultetas kartu su Lietuvos neonatologijos asociacija (LNA) organizuoja mokslinę-praktinę konferenciją „Inovacijos neonatologijoje ir kiti aktualūs klausimai“.

Renginio data: 2024 m. gegužės 31 d.
Vieta: VU Gyvybės mokslų centras, Saulėtekio g. 7, auditorija R106, Vilnius.

Konferencijos programą galite rasti čia.

Registracija vyksta el. paštu , nurodant vardą ir pavardę, kontaktinį telefono numerį, darbovietę ar mokymosi įstaigą, pažymėti, ar LNA narys, ar ne narys.

Gavus registracijos patvirtinimą, atlikti mokėjimą.

Registracijos mokestį mokėti pavedimu į Lietuvos Neonatologijos asociacijos sąskaitą:
AB Swedbank sąskaita LT77 7300 0101 5626 3439, banko kodas 73000

Nurodyti mokėjimo paskirtyje: už LNA konferenciją dalyvio vardą, pavardę.

Konferencijos kaina:

LNA nariams (LNA nariais laikomi tie, kurie yra sumokėję nario mokestį už einamuosius metus ir neturi skolų už ankstesnius):
- Slaugos specialistams 10 Eur
- Gydytojams ir rezidentams (studentams, užsipildžius nemokamoms vietoms) 20 Eur

Ne LNA nariams:
- Slaugos specialistams 20 Eur
- Gydytojams ir rezidentams 40 Eur

Studentams – nemokamai (vietų skaičius ribotas)

Nuo gegužės 20 dienos:visiems 60 Eur.

Nuo mokesčio atleidžiami pranešėjai, pirmininkaujantys ir LNA garbės nariai

Į dalyvio mokestį įeina: sertifikatas, kavos pertraukos, pietūs.

Dalyviams bus išduodami 6 valandų trukmės VU kvalifikacijos kėlimo sertifikatai, skirti visų specialybių gydytojams ir slaugos specialistams PDF versija ( originalas nesiunčiamas).

Sertifikatai bus išduodami tik dalyvavusiems konferencijoje asmenims.

Kontaktas pasiteirauti: Inesa Subotovič tel.: +370 614 35664.

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto Optometrijos katedra kartu su Lietuvos optometrininkų asociacija organizuoja praktinę konferenciją „Kontaktinių lęšių naujovės ir priekinio akies segmento biomikroskopija“, skirtą Lietuvos optometrininkų asociacijos nariams, optometrijos studijų programos studentams.

Data: 2024 m. gegužės 28 d.
Vieta ir pobūdis: konferencija vyks hibridiniu būdu, gyvai – VU Medicinos fakulteto 234 aud., M. K. Čiurlionio g. 21, Vilnius.

Renginio programą galite rasti čia.

Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/e/vHvEGuWqnQ

Konferencijos įrašas bus daromas. Konferencija vyks hibridiniu būdu, prisijungimo nuoroda bus siunčiama po registracijos.

Konferencijos dalyviams bus išduodami 3 val. trukmės Vilniaus universiteto profesinės kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

Kontaktinis asmuo: Vaida Kačergienė, tel. 8 6 8684452, el. p.

 

Vilniaus krašto alergologų ir klinikinių imunologų draugija kartu su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Krūtinės ligų, imunologijos ir alergologijos klinika organizuoja mokslinį-praktinį seminarą „LOPL ir bronchinės astmos diena“, skirtą jauniems specialistams – šeimos gydytojams, gydytojams pulmonologams ir
gydytojams alergologams ir klinikiniams imunologams (12 Vilniaus regiono gydytojų).

Dalyviai bus supažindinti su LOPL ir bronchinės astmos etiologija, patogeneze, fenotipais, diagnostika, gydymo galimybėmis, pacientų patikra ir ilgalaike priežiūra.

Data: 2023 m. gegužės mėn. 9 d.
Vieta: VUL Santaros klinikos, Pulmonologijos ir alergologijos centras, A732 auditorija, Santariškių g. 2, Vilnius.

Renginio programą galite rasti čia.

Seminaras nemokamas.

Konferencijos dalyviams bus išduodamas 3 val. trukmės VU kvalifikacijos kėlimo pažymėjimas.

Kontaktinis asmuo: prof. Laura Malinauskienė, el. p. , tel. 8 688 62379.

 

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos katedra organizuoja nuotolinę mokslinę-praktinę konferenciją „Reabilitacijos aktualijos ir naujovės“, skirta fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojams, sporto medicinos gydytojams, kineziterapeutams, ergoterapeutams, bendrosios praktikos slaugytojams, medicinos psichologams, masažuotojams.

Data ir laikas: 2024 m. gegužės mėn. 23 d., 14:00–18:20 val.
Vieta ir pobūdis: nuotolinis renginys vyks MS Teams aplinkoje. Konferencijos įrašas nebus daromas.

Konferencijos programą galite rasti čia.

Registracijos nuoroda.

Maksimalus dalyvių skaičius – 150, jį pasiekus registracija bus stabdoma.

Konferencija nemokama, jei nereikalingas kvalifikacijos kėlimo pažymėjimas.

Norintiems gauti 4 val. trukmės Vilniaus universiteto kvalifikacijos kėlimo pažymėjimą (po konferencijos pažymėjimai bus išsiųsti registracijos formoje nurodytu el. paštu) – taikomas 5 EUR mokestis. Konferencijos mokestis mokamas į Vilniaus universiteto A/S LT24 7044 0600 0110 1392, AB SEB bankas, banko kodas 70440, mokėjimo paskirtis - MF-2024-05-0014.

Atlikus pavedimą, būtina atsiųsti pavedimo kopiją el. p.

Kontaktas pasiteirauti: el. p. , tel. 8 620 66342.

 

VU Medicinos fakultetas, Lietuvos dermatovenerologų draugija (LDVD) ir VUL Santaros klinikų Dermatovenerologijos centras organizuoja tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Nauja dermoskopijos era!”

Renginio data: 2024 m. gegužės 17 d.
Vieta: Vilnius Grand Resort, Ežeraičių km, Ežeraičių g. 2, Vilnius.

Konferencijos programą galite rasti čia.

Konferencijos kalba – anglų.

Konferencijos dalyviai gaus 5 val. trukmės VU kvalifikacijos kėlimo pažymėjimą.

Kontaktinis asmuo: doc. dr. Rūta Gancevičienė, el. paštas , tel. +370 620 58794.

Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centras kartu su projektu CAMINO kviečia švęsti Europos dieną Vilniaus universitete! Dienos programoje gausu įvairių renginių, skiriamų Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-mečiui.

Europos dienos šventė Vilniaus universitete įgyvendinama Europos Sąjungos finansuojamo projekto „CAMINO: Dvidešimt kultūrinio augimo metų suvienytoje Europoje“ kontekste.

Programa

13:30 – 13:50 

Tarptautinio projekto „CAMINO“ flešmobas „Odė džiaugsmui“ 

Flešmobas „Odė džiaugsmui“ – tai vienybės akimirka, kurios metu septynių šalių, įstojusių į Europos Sąjungą 2004-aisias, jaunimas interneto pagalba susijungs sienas griaunančiam ir kultūras apjungiančiam reginiui. Naudodami universalią muzikos ir šokio kalbą, kiekvienos tautos dalyviai demonstruos savo unikalias Europos himno „Odė džiaugsmui“ interpretacijas ir tokiu būdu paminės du narystės Europos Sąjungoje dešimtmečius. Šis teletilto renginys ne tik išryškins kiekvienos šalies skirtingus skonius ir kūrybiškumą, bet taip pat bus ir svarbus priminimas apie bendras vertybes ir mus siejančius ryšius. Kaip tarptautinio projekto „CAMINO: Dvidešimt kultūrinio augimo metų suvienytoje Europoje“ dalis, šis renginys parodo bendradarbiavimo ir harmonijos galią skatinant kolektyvinės priklausomybės jausmą pasaulio arenoje.

Renginio vieta: Pilies g. prie VU atributikos parduotuvės įėjimo

Dalyvauja: VU Improvizacijos grupė

Flešmobo sukūrime dalyvavo: VU Dainų ir šokių ansamblis bei pučiamųjų orkestras „Oktava“


16:30 – 17:00

Tarptautinės studentų fotografijų parodos „Europos įkvėpti“ atidarymas

Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES) dvidešimtmečio proga Vilniaus universitete (VU) atidaroma nuotraukų paroda „Europos įkvėpti“, kuri atskleidžia unikalias įžvalgas į modernios Europos identitetą, gyvenimo būdą, vertybes, viltis ir svajones iš studentų perspektyvos. Parodoje – 11 darbų iš kiekvienos 2004-aisiais į Europą įstojusių šalių bei Ukrainos. Kviečiame apsilankyti!

Renginio vieta: VU Centriniai rūmai, Rektorato koridoriaus galerija, Universiteto g. 3


18:00 – 19:00 

VU Kinetinio teatro spektaklio premjera „Hommo in Maxima“

XXV-ojo Tarptautinio teatrų forumo metu, gegužės 9-ąją, 18 val. VU Teatro salėje įvyks VU Kinetinio teatro premjera – judesio spektaklis „Hommo in Maxima“. Spektaklis skirtas teatrine forma pažymėti Lietuvos 20-ies metų narystę Europos Sąjungoje bei apžvelgti Lietuvos visuomenės vystymąsi per šiuos du dešimtmečius. Spektaklis yra projekto CAMINO veiklų dalis – pagrindinis Europos dienos šventimo Vilniaus universitete renginys.

VU Teatro salė, Universiteto g. 3

Daugiau informacijos apie visus renginius rasite čia.

 

Ką reiškia būti pilietišku ir kaip prie valstybės gynybos ir gerovės galiu prisidėti jau dabar? Tai itin dažnai užduodami klausimai dabartiniame geopolitinių iššūkių kontekste, todėl Krašto apsaugos ministerija (KAM) kartu su Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie KAM pirmąkart organizuoja plačiajai visuomenei skirtą Pilietiškumo egzaminą!

Gegužės 14-ąją, Pilietinio pasipriešinimo dieną, kviečiame studentus, dėstytojus ir kitus Jūsų bendruomenės narius skirti laiko laisvu ar paskaitų metu pasitikrinti savo žinias apie pilietiškumą, valstybės gynybą, mobilizaciją ir kitas svarbias temas. Egzaminas vyks nuotoliniu būdu interneto svetainėje www.pilietiskumoegzaminas.lt.

Ką svarbu žinoti?

  • Egzaminas vyks gegužės 14 d. nuo 8 iki 18 val. Lietuvos laiku. Registruotis galite jau dabar interneto svetainėje pilietiskumoegzaminas.lt.
  • Egzaminas bus sudarytas iš 30–40 uždarų ir vieno atviro klausimo. Preliminarus egzamino sprendimo laikas – iki 40 minučių.
  • Dalyviai pagal registracijas bus skirstomi į šešias kategorijas: moksleivius (9–12 kl.), studentus, NVO, verslo atstovus, pasaulio lietuvių bendruomenės atstovus bei plačiosios visuomenės – žingeidžių piliečių kategoriją. Klausimai visiems dalyviams bus vienodi.
  • Teisingi atsakymai po Pilietiškumo egzamino bus pasiekiami minėtoje interneto svetainėje, o užsiregistravę dalyviai juos gaus ir nurodytu el. paštu.
  • Geriausiai kiekvienoje dalyvių kategorijoje pasirodžiusiųjų laukia individualūs prizai – išmanieji laikrodžiai, o gausiausiai dalyvavusios 4-ios organizacijos – mokykla, universitetas, NVO bei verslo organizacija – gaus ir komandinius prizus. Nugalėtojai bus paskelbti per 3 d. d., apdovanojimai vyks gegužės 29 d. Vilniuje. Plačiau – egzamino taisyklėse.
  • Norite pasiruošti? Svarbiausia informacija mobilizacijos, pilietinio pasipriešinimo ir priimančiosios šalies klausimais prieinama e. platformoje mobilizacijosmokykla.lt. Orientuotis padės ir Krašto apsaugos ministerijos interneto svetainės puslapyje „Koks tavo vaidmuo valstybės gynyboje?“ https://pasipriesinimas.kam.lt pateikiama informacija.

Gegužės 14-ąją Pilietiškumo egzamine kviečiame dalyvauti visus, mylinčius savo šalį ir norinčius tapti dar geresniais jos piliečiais!

Pilietiskumo egzaminas geguzes 14

2024 m. gegužės 17 d. Lietuvos imunologų draugija (LID)  kartu su Europos imunologų draugija (EFIS) organizuoja renginį „EFIS-on-Tour“, kuriame dalyvaus EFIS vadovybė, Estijos ir Latvijos imunologų draugijų atstovai, LID nariai ir kiti akademinės bendruomenės atstovai. VU Medicinos fakulteto bendruomenės nariai kviečiami dalyvauti.

Renginys vyks LMA Mažojoje salėje.

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto bei VU Medicinos ir sveikatos mokslų Doktorantūros mokykla organizuoja 6-ąją tarptautinę konferenciją „Evolutionary Medicine: How evolutionary thinking can contribute to the medical and health sciences”, skirtą doktorantams ir kitiems mokslininkams. ž

Kviestiniai lektoriai iš daugelio šalių universitetų skaitys paskaitas įvairiomis evoliucinės medicinos temomis. Organizatoriai tikisi, kad šios žinios paskatins gydytojus ir kitus specialistus mąstyti globaliai, siekiant geriau suprasti organizmo įvairovės ir ligų mechanizmus žmogaus evoliucijos kontekste.

Renginio data: 2024 m. birželio 18–21 d.
Vieta: VU Centriniai rūmai, Universiteto g. 3, Vilnius.

Visi VU doktorantai, kiti jaunieji mokslininkai ir studentai konferencijoje dalyvauja nemokamai. Organizatoriai taip pat kviečia dalyvauti doktorantų vadovus, kitus mokslininkus, administracijos atstovus (VU dalyviai šioje konferencijoje gali dalyvauti nemokamai). Visiems dalyviams bus išduodami mokslinės praktinės programos pažymėjimai. 

Registracijos ir tezių teikimo terminas2024 m. gegužės 19 d.

Registraciją ir daugiau informacijos apie renginį rasite čia: https://www.evomed.mf.vu.lt/    

 

VU Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Anesteziologijos ir reanimatologijos klinika, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Anesteziologijos klinika bei Lietuvos anesteziologų-reanimatologų draugija organizuoja mokslinę-praktinę konferenciją „Klinikinių atvejų mokslinė analizė“, skirtą gydytojams anesteziologams reanimatologams, anestezijos-intensyviosios terapijos slaugytojams, anesteziologijos ir reanimatologijos specialybės gydytojams rezidentams, medicinos gydytojams.

Renginio data: 2024 m. gegužės 17 d. 12 val.
Vieta: Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų E korpuso E122 (Raudonojoje) auditorijoje, Santariškių g. 2, Vilnius.

Registracija: bit.ly/4aEdNV1

Konferencijos dalyviams bus išduodami VU kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai (bus išsiųsti el. paštu).

Renginio programą galite rasti čia.

Kontaktinis asmuo: prof. dr. (HP) Jūratė Šipylaitė, tel. (8 5) 236 5235.

 

Visus Medicinos fakulteto, ir ne tik, studentus kviečiame į MF Mokslo ir inovacijų prodekano doc. dr. Karolio Ažukaičio paskaitą How to present your research results effectively and what to look out for.

Paskaitos metu mokslininkas papasakos, kaip efektyviai, patraukliai ir įsimintinai pristatyti atliekamo tyrimo rezultatus, kur ir kodėl verta „sudėti“ akcentus, kaip pateikti informaciją, kad ji įsimintų. Ši paskaita yra įvadas į kasmetinę Studentų mokslinės veiklos tinklo (SMVT) konferenciją ir ypatingai aktuali tiems, kurie ruošiasi komunikuoti apie savo tyrimus konferencijos ribose. Paskaitos metu pateikiama informacija neabejotinai bus įdomi ir reikalinga visų studijų programų bei kursų studentams, kurie rengia baigiamuosius darbus.

Renginio data ir laikas: 2024 m. gegužės 6 d. 15:00 val.

Vieta: nuotolinė paskaita vyks MS Teams aplinkoje. Nuoroda prisijungti.

Paskaita vyks anglų kalba.

Po paskaitos bus galimybė užduoti klausimus.

Facebook renginio nuoroda.

azukaitis 0506 viesa paskaita

2024 m. vyks jau 76-oji Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentų mokslinės veiklos tinklo (SMVT) konferencija. Tai – išskirtinė galimybė fakulteto studentams, akademikams ir administracijos darbuotojams diskutuoti bei dalintis patirtimi, išklausyti įdomiausius studentų ir dėstytojų pranešimus, įsitraukti į mokslinę veiklą, o taip pat – užmegzti naudingus kontaktus. Šioje konferencijoje studentai pristato mokslinėse grupėse kartu su VU MF mokslininkais atliktus darbus, įdomių klinikinių atvejų ar atliktų analizių rezultatus. Pranešimus skaitys Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentai – SMVT sekcijų pirmųjų vietų nugalėtojai. Kviečiame dalyvauti!

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Krūtinės ligų, imunologijos ir alergologijos klinika kartu su Lietuvos pulmonologų draugija organizuoja mokslinę-praktinę konferenciją „Aktualūs pulmonologijos klausimai“, skirtą gydytojams pulmonologams, gydytojams vaikų pulmonologams, gydytojams anesteziologams reanimatologams, skubios medicinos gydytojams, gydytojams radiologams, gydytojams onkologams chemoterapeutams, gydytojams patologams, gydytojams genetikams, gydytojams onkologams radioterapeutams, gydytojams krūtinės chirurgams, gydytojams širdies chirurgams, abdominalinės chirurgijos gydytojams, gydytojams kardiologams, gydytojams alergologams ir klinikiniams imunologams, gydytojams dermatovenerologams, gydytojams gastroenterologams, gydytojams hematologams, gydytojams neurologams, gydytojams dietologams, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojams, gydytojams reumatologams, gydytojams kraujagyslių chirurgams, šeimos gydytojams, infekcinių ligų gydytojams, laboratorinės medicinos gydytojams, vidaus ligų gydytojams, gydytojams nefrologams, gydytojams otorinolaringologams, medicinos gydytojams, vaikų intensyviosios terapijos gydytojams ir medicinos biologams.

Renginio data: 2024 m. gegužės 10 d.
Vieta: Konferencijų centras „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“, Gedimino pr. 44B, Vilnius.

Konferencijos dalyviams bus išduodami 6 val. trukmės Vilniaus universiteto kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.
Registraciją į konferenciją raite čia.

Lietuvos pulmonologų draugijos nariams – nemokamai.

Ne Lietuvos pulmonologų draugijos nariams išankstinė registracija – nemokama, o registracija konferencijos metu – 5 Eur.

Daugiau informacijos ir renginio programą rasite čia.

Konferencijos sekretoriatas Event Management

Organizacinis komitetas Pirmininkas: doc. Rolandas Zablockis. Nariai: prof. Edvardas Danila, gyd. Elena Bernotienė, gyd. Giedrė Grigienė

VšĮ Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos, Pulmonologijos ir alergologijos centras
Santariškių g. 2, LT-08661, Vilnius
Tel.: (85) 2501870, faks.: 8 688 62 371
El. paštas:

Vilniuje gegužės 6–11 d. vyks universitetų teatrų bendruomenės renginys „XXV Tarptautinis universitetų teatrų forumas „VILNIAUS KRYŽKELĖS“, skirtas paminėti Lietuvos įstojimo į ES 20-mečiui. Šį Forumą organizuoja Vilniaus universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Universitetų teatrų asociacija, asociacija „Koturnos“ bendradarbiaudami su 5 Lietuvos universitetais ir kolegomis iš užsienio. Programoje – 12 Lietuvos ir užsienio universitetų teatro trupių (Estijos, JAV ir Ispanijos) pasirodymai, aptarimai, tarpsektorinė švietimo ir kultūros bendruomenių diskusija „Mažosios kultūros bendruomenės Europos universitetuose“ tema, kūrybinės dirbtuvės ir teatro gatvės akcija „Vilniaus kryžkelės“, skirta Vilniaus miesto tapatumui pažymėti.

Forumas – kasmetinis, vienintelis universitetų teatrų bendruomenę jungiantis renginys Baltijos šalyse, gyvuojantis nuo 2000 m., o šiais metais minėsiantis savo 25-metį. Jis suburia teatru besidomintį akademinį jaunimą bendrai teatrinei veiklai, organizuoja spektaklių parodymus, siekia atkreipti visuomenės dėmesį į socialinius, kultūrinius, pilietiškumo, paveldo klausimus, taip pat suteikia galimybę pažinti vieniems kitus, bendrauti ir keistis patirtimi. Tai scena pradedantiesiems atlikėjams, dažniausiai  įvairių studijų krypčių studentams, kuriuos vienija teatro magija ir saviraiškos poreikis. Universitetų teatras – visada jaunatviškas, jo scena dažnai tampa studentų kūrybiškumo tribūna, o žiūrovams – tai nauja pažintis su ateinančia karta.

Dabartinė Lietuvos studentų karta – jaunuoliai, kurie augo ir formavosi jau Lietuvai esant Europos Sąjungoje ir NATO. Pastarieji 3 - 4 metai nebuvo lengvi: studijos, darbas vyko COVID-19 pandemijos fone, kilo grėsmės iš totalitarinių režimų kaimyninėse rytų šalyse, įsiplieskė karas Ukrainoje, vyko hibridinio karo atakos naudojant emigrantus iš Afrikos ir Azijos prie mūsų šalies sienų, plūdo pabėgėlių nuo karo srautai į Lietuvą. Tai kelia nemažai socialinių, religinių, psichologinių iššūkių, verčia ieškoti taikaus daugiakultūrio sambūrio galimybių, supratimo ir tolerancijos. Šių galimybių paieškoms ir skiriame mūsų renginį, o Viniaus daugiakultūrinėje istorijoje tikrai bus ko pasisemti.

Sudėtingas praėjęs amžius keitė Vilniaus tapatybę: anksčiau gyvenusios bendruomenės: žydai, lenkai, rusai, gudai, lietuviai ir kt. ne kartą patyrė stiprius sukrėtimus: abu pasauliniai karai, genocidas, sovietizacija žymiai pakeitė gyventojų sudėtį Vilniuje, dažnai negailestingai buvo naikinama tų bendruomenių kultūra. Suvokti sostinės daugiakultūriškumą, vertinti ir saugoti naujuose istorijos iššūkiuose – tai vienas iš jaunosios kartos uždavinių.

Forumo programa, siejama su Lietuvos įstojimo į ES 20-mečiu, kvies peržvelgti į 20 metų gyvavimo tarpsnį, diskutuoti apie įvykusius pokyčius, naujai atsivėrusias galimybės ir iššūkius, kalbėtis apie šiandienos aktualijas ir ateitį, kadangi į teatro trupių gretas nuo 2024 m. jungsis jau Lietuvai esant Europos Sąjungoje gimęs ir augęs jaunimas.

Teatrų forumas VU TV ekranai

 

Išsamią renginio programą bei daugiau informacijos galite rasti čia.

Vilniaus universiteto (VU) kamerinis orkestras (meno vadovas Modestas Jankūnas) ir Briuselio choras „Lassenne Vocale“ (meno vadovas Ivan Yohan) pristato koncertą „Body&Soul“, kuriame nuskambės Steve'o Dobrogosz džiazinės „Mišios“. Koncertas įvyks gegužės 4 dieną, 19 valandą, Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje.

Netradiciniu būdu mišriam chorui, fortepijonui ir styginių orkestrui parašytos Steve'o Dobrogosz  mišios – originalus kamerinės muzikos kūrinys, kuriame jaučiama romantizmo ir džiazo įtaka. Mišiose persipina religinis tekstas ir žmogiškų jausmų bei aistros intonacijos. Šio kūrinio versija mišriam chorui, fortepijonui ir styginių orkestrui bus pristatyta gegužės 4 d., 19 val. Šv. Jonų bažnyčioje Vilniuje, o fortepijono partiją atliks pianistė Eglė Andrejevaitė.

Koncerte taip pat skambės Gustavo Holsto, Charleso Williamo Stanfordo ir Ivano Yohano kūriniai, tyrinėjantys žmogaus kūno ir sielos temą.

Koncerto pavadinimas žada kelionę tiek fizinės, tiek dvasinės būties sferose, o atrinktos kompozicijos gražiai įkūnija šį dvilypumą. Gustavo Holsto „Šv. Pauliaus siuita“ sužadins gyvybingumo ir judėjimo pojūtį  – ji rezonuoja su kūnišku mūsų būties aspektu. Tuo tarpu Holsto „Vakaro sargyba“ ir Charleso Villierso Stanfordo „Beati quorum via“ kompozicijos gilinasi į eterinę sritį, siūlydami savistabos ir dvasinio apmąstymo akimirkas. Ivano Yohano „Agnus Dei“ ir „Après un rêve“ dar labiau pagilins šį tyrinėjimą, sumaišydami sakralinio ir pasaulietinio grožio elementus, paliesdami žmogaus ilgesio ir transcendencijos esmę. Pabaigoje Steve'o Dobrogoszo „Mišios“ suteiks vienijančią, jėgą, jungiančią žemiškąsias ir dieviškąsias gijas, galiausiai nukreipiančias klausytojus į gilią kūno ir sielos kelionę.

Durys atsidaro: 18:30

Vaikai iki 7 metų neįleidžiami.

Daugiau informacijos rasite čia.

05.04 Kamerinio koncertas TV ekranams

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Gastroenterologijos, nefrologijos ir chirurgijos klinikos kartu su  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikomis bei Vilniaus chirurgų draugija organizuoja mokslinę-praktinę konferenciją „Minkštosios galios medicinoje“, skirtą visų specialybių gydytojams ir slaugytojams.

Renginio data ir laikas: 2024 m. gegužės 16 d. 16 val.
Vieta: Vilniaus Rotušės Didžioji salė, Didžioji g. 31, Vilnius.

Renginio programą galite rasti čia.

Išankstinės registracijos į renginį nėra, registracija vyks vietoje.

Bilietų kainos: Vilniaus chirurgų draugijos nariams, susimokėjusiems metinį nario mokestį – nemokamai, kitiems – 10 Eur, rezidentams ir studentams – 5 Eur.

Renginio dalyviams bus išduodami 4 val. trukmės VU kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

Kontaktinis asmuo: prof. Audrius Šileikis, el. p.

 

VU Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Gastroenterologijos, nefrourologijos ir chirurgijos klinika kartu su VUL Santaros klinikų Nefrologijos centru ir Lietuvos Inkstų Fondu organizuoja mokslinę-praktinę konferenciją „Trombinė mikroangiopatija nefrologo klinikinėje praktikoje: iššūkiai ir gydymo galimybės“, skirtą gydytojams nefrologams, gydytojams vaikų nefrologams, šeimos gydytojams, vidaus ligų gydytojams, intensyvios terapijos gydytojams.

Renginio data: 2024 m. gegužės 17 d.
Vieta: „Meditos“ konferencijų salė, P. Baublio g. 2A.

Renginio programą galite rasti čia.

Konferencija nemokama, išankstinė dalyvių registracija į renginį nevykdoma.

Konferencijos dalyviams bus išduodami 5 val. trukmės VU kvalifikacijos kėlimo pažymėjimus.

Kontaktinis asmuo: prof. Marius Miglinas, tel. 8 5 2365 099, el. p.

Gerbiami Medicinos fakulteto bendruomenės nariai,
 
artimiausias Medicinos fakulteto Tarybos posėdis vyks š. m. balandžio 30 d. 13 val. Medicinos fakulteto 144 auditorijoje.
 
Posėdžio darbotvarkė

1. Dėl Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto strateginio veiklos plano 2022–2025 m.

Pristato – MF dekanas prof. dr. Dalius Jatužis

2. Dėl Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Ikidiplominių studijų programų valdymo nuostatų tvirtinimo

Pristato – Ikidiplominių studijų prodekanė doc. dr. Laura Nedzinskienė

3. Dėl individualiųjų-bendrųjų universitetinių studijų dalykų aprašų tvirtinimo

Pristato – Ikidiplominių studijų prodekanė doc. dr. Laura Nedzinskienė

4. Dėl mokslo žurnalo Acta Medica Lituanica metinės leidybos ataskaitos

Pristato – prof. dr. Rimantas Jankauskas

5. Dėl Odontologijos mokslo krypties doktorantūros komiteto sudėties pakeitimo

Pristato – MF Tarybos pirmininkas / pirmininko pavaduotoja

6. Dėl leidinio „Intensyvioji pulmonologija“ tvirtinimo

Pristato – MF Tarybos pirmininkas / pirmininko pavaduotoja

7. Dėl leidinio „Vaikų pagrindinių ligų ir būklių diagnostikos bei gydymo algoritmai bei integruotos sveikatos priežiūros principai“ tvirtinimo

Pristato – MF Tarybos pirmininkas / pirmininko pavaduotoja.

8. Kiti klausimai


Kontaktas pasiteirauti:

 

 

20240503 MF Horia Stanescu FB Event LT

Šiuolaikinės medicinos srityje senovės DNR tyrimai tapo revoliucine mokslo sritimi, kurioje žmonijos istorijos paslaptys susipina su naujausiais genetikos pasiekimais. Mokslininkų ir medicinos specialistų diskusijų centre – esminis klausimas: ar senovės DNR suteikia praktinių žinių apie sveikatą, o gal tai – tik langas į tolimą praeitį?

Šių diskusijų esmė – DNR, kurią paveldėjome iš savo senovės giminaičių, tarp jų – neandertaliečių ir denisoviečių. Šie archajiniai žmonės, kadaise klajoję po Žemę kartu su mūsų protėviais, paliko neišdildomus pėdsakus šiuolaikinių žmonių genomuose. Įdomu tai, kad iki 2-3 % šiandieną ne afrikiečių populiacijų DNR yra kilusios iš neandertaliečių. Šis genetinis palikimas – ne šiaip reliktas, o gyva mūsų dalis, turinti įtakos žmogaus sveikatai, polinkiui sirgti, taip pat – ir mūsų sąveikai su aplinka.

Senovės ir šiuolaikinių žmonių populiacijų sveikatos sankirta medicinos bendruomenėje kelia aktyvias diskusijas. Jos šalininkai teigia, kad suprasti senovės DNR įtaką mūsų genetinei sandarai yra labai svarbu norint išsiaiškinti daugelio ligų kilmę bei sukurti tikslingus gydymo būdus. Sudarydami su ligomis susijusių genų evoliucijos žemėlapį, tyrėjai siekia atrasti naujus medicininių intervencijų kelius, senovės genetines žinias paversdami galingu šiuolaikinės medicinos įrankiu.

Dr. Horia Stanescu, nusipelnęs gydytojas ir mokslininkas, mano, kad istorija neapsiriboja vien praeities įvykiais. Anot jo, senovinė DNR ne vien žadina mūsų smalsumą – ji yra gyvybiškai svarbi grandis, padedanti suprasti mūsų tapatybės gelmes. Dr. Stanescu teigimu, šis genetinis paveldas yra ne tik akademinio susižavėjimo relikvija, bet ir – esminis raktas, padedantis atskleisti mūsų biologinės ir kultūrinės evoliucijos mįslę.

Susidomėjote? Kviečiame į Dr. Horia Stanescu paskaitą „What ancient DNA can tell us about modern diseases?“

Renginio data: 2024 m. gegužės 3 d. 13.00 val.

Vieta: Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro (MKIC) konfrencijų salė, Saulėtekio al. 5, Vilnius.

Paskaita vyks anglų kalba.

Renginyje kviečiame dalyvauti visus susidomėjusius. Siekdami užtikrinti, kad nepritrūktų vietų, prašome registruotis: https://forms.office.com/e/8kYsDYv5nZ

Naujienas apie renginį kviečiame sekti Facebook.

Kontaktas pasiteiravimui: doc. dr. Monika Mozerė, el. p.

- - -

Dr. Horia Stanescu yra medicinos gydytojas ir tyrėjas, dirbantis genetikos ir genomikos srityje bei turintis daugiau kaip 20 metų tarptautinės biomedicininių mokslinių tyrimų patirties. Karjerą jis pradėjo kaip klinikinės genetikos gydytojas ir ketverius metus dirbo Nacionaliniame žmogaus genomo tyrimų institute JAV. Daktaro laipsnį įgijo University College London (UCL)  Jungtinėje karalystėje ir šiuo metu yra UCL Medicinos padalinio vyriausiasis tyrėjas. Mokslininkas yra vienas iš UCL Nefrologijos padalinio Genetikos ir genomikos centro įkūrėjų. Jo indėlis padėjo nustatyti daugiau kaip 40 genų, susijusių su įvairiais sutrikimais, įskaitant neurologines, nefrologines, hematologines ir imunologines ligas, genotipo ir fenotipo žemėlapius.

Jo mokslinių tyrimų interesai apima skaičiuojamąją biologiją, reguliacinę genomiką, lyginamąją genomiką, ypač daug dėmesio skiriant paleogenomikai ir Pleistoceno homininams. H. Stanescu yra atsidavęs pedagogas, jis įkūrė ir šiuo metu vadovauja UCL Medicinos padalinio genetikos ir multiomikos magistrantūros studijų programai „Genetika ir multiomika medicinoje“.

Vilniaus universiteto Medicinos fakultets kartu su Talino Sveikatos kolegija organizuoja tarptautinę konferenciją „Į pacientą orientuotas operacinės darbas“ (anlg. Patient-centered operating theatre management), skirtas visų specializacijų bendrosios praktikos slaugytojams, išplėstinės praktikos slaugytojams, akušeriams, slaugytojų padėjėjams.

Renginio data: 2024 m. gegužės 17 d.
Vieta: Radisson Blu OLÜMPIA Hotel, 33 Liivalaia gatvė, Talinas, Estija.

Konferencijos programą galite rasti čia.

Konferencijos dalyviams bus išduodami 6 val. trukmės VU kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/e/qSkVtPPWZ9

Kontaktas pasiteirauti: , +370 680 50324.

 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku