2013 žmgk

Lietuvos mokiniai kviečiami dalyvauti septintojo kasmetinio Europos mokinių rašinių, skirtų DNR dienai paminėti, nacionaliniame konkurse (žr. plačiau). Nacionalinio konkurso tema ir nuostatai (žr.čia)

Mario Guarracino (Naples, Italy) paskaita "Retąsias raumenų ligas lemiančių genetinių mutacijų prognozavimas" ("Prediction of causative genetic mutations for muscular rare diseases") VU MF Žmogaus ir medicininės genetikos katedroje 2013-12-12.

• Paskelbti fiziologijos ir medicinos srities 2013 m. Nobelio premijos laureatai (VU naujienos)
  • Mokslinė-praktinė konferencija "Intelektinės negalios genomo tyrimai. Misija įmanoma?" (žr.čia)
  • VU MF Žmogaus ir medicininės genetikos katedroje įvykusio mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė” 2013 renginio akimirkos ( žr.čia)

Kipro neurologijos ir genetikos instituto direktoriaus profesoriaus Philippos Patsalis skaitoma paskaita "Neinvazinė prenatalinė diagnostika" ("Non invasive prenatal diagnosis") sulaukė VUL SK bendruomenės dėmesio.

• VU MF ŽMGK doktorantų Živilės Čiuladaitės, Aušros Matulevičienės, Eglės Preikšaitienės disertacijos gynimai (žr. nuorodą)
  • Šeštą kartą paskelbti mokinių rašinių konkurso nacionalinio etapo nugalėtojai (VU naujienos)
  • 2013 m. balandžio 23 d. pranešimas spaudai "Lietuvoje jau šeštą kartą bus minima DNR diena" patalpintas BNS (nuoroda) ir VU naujienos (nuoroda)
  • 2013 m. vasario 28 d. minima Retųjų ligų diena
  • Įsimintina diena:

Idėja apie DNR grandinių poravimąsi komplementariu principu, jungiantis adeninui su timinu ir citozinui su guaninu, leidžiančiu išlaikyti pastovią DNR struktūrą, kilo 1953 m. vasario 21 d. mokslininkui J. D. Watson. Šiuo atradimu jis pasidalino su kolegomis mokslininkais 1953 m. vasario 28 d. Informacija apie DNR struktūrą publikuota Nature žurnale 1953 m. balandžio 25 d., kuri yra minima pasaulyje DNR dienos renginiais.