2018 žmgk

• 2018 m. rugsėjo 14 d. 13 val. VU MF BMI Žmogaus genomo tyrimų centre įvyko mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė” renginys „Žmogaus genomo sekos duomenų gavyba ir analizė“. Moksleiviai turėjo galimybę ne tik daugiau sužinoti apie žmogaus genomą ir jo tyrimus, aplankyti laboratorijas, bet ir patys analizuoti žmogaus genomo variantus.

• Europos Žmogaus genetikos draugija (ESHG)  patvirtino draugijos tarybos narius, tarp kurių yra ir VU MF BMI Žmogaus ir medicininės genetikos katedros ir Santaros klinikų Medicininės genetikos centro gydytoja genetikė dr. Birutė Tumienė. ESGH taryboje dr. Birutė Tumienė bus iki 2023 metų.
  • 2018 m. birželio 16-20 d. Kasmetinėje Europos Žmogaus genetikos draugijos konferencijoje, kuri šiais  metais vykta Milane (Italijoje), VU MF BMI mokslininkai pristatė 13 stendinių pranešimų.

• 2018 m. gegužės 10-12 d. vyko Baltijos laboratorinės medicinos XIV kongresas, kurio metu lektorė Gabrielė Žukauskaitė gavo antros vietos apdovanojimą už stendinį pranešimą "Evaluation of Automated Next Generation Sequencing Data Analysis Pipeline". Sveikinime!
  • 2018 m. balandžio 20 d. VšĮ VUL Santaros klinikų 1 auditorijoje vyko "DNR diena Lietuvoje 2018" renginys. Dėkojame 2018 metų DNR dienos minėjimo Lietuvoje konkurso nacionalinio etapo dalyviams.

Renginį organizavo Lietuvos žmogaus genetikos draugija kartu su VU Medicinos fakultetu, VU MF Žmogaus ir medicininės genetikos katedra, LR švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos neformaliojo mokinių švietimo centru bei UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ ir UAB „Biotechpharma" kompanijomis.

Renginio akimirkos:

VU vicerektorius akad. prof. (HP) dr. Rimantas Jankauskas pasveikino renginio dalyvius su DNR diena ir įteikė VU rektoriaus premiją Irmai Glindaitei atvykusiai iš Panevėžio rajono Smilgių gimnazijos

VU MF BMI ŽMGK Žmogaus genomo tyrimų centro mokslinis vadovas akad. prof. habil. dr. Vaidutis Kučinskas pasveikino moksleivius ir skaitė paskaitą „Genomo redagavimas žmogaus embrionuose. Ar jau greit redaguosime naująją kartą?“

Medicinos genetikos magistrantė Ieva Ašmenavičiūtė (Darbo vadovė: VU MF BMI ŽMGK mokslo darbuotoja dr. Valentinos Ginevičienė) skaitė paskaitą "Genetinis testavimas sporte: tikrovė ir ateities perspektyvos"

Apdovanojimų akimirkos. Sveikiname moksleivius ir jų mokytojus!

Renginio dalyviai

Ekskursija po Žmogaus ir medicininės genetikos katedros laboratorijas

• Pasaulinę sveikatos dieną sostinės Rotušėje išdalyti „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimai. Auksinės mediko širdies simboliu buvo apdovanota ir Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja prof. dr. (HP) Loreta Cimbalistienė. Sveikiname!

Daugiau informacijos galite rasti čia: (Spausti)

• Jau galite susipažinti su „DNR diena Lietuvoje 2018“ renginio programa! (Spauskite čia)

• Kovo 21 d. - Pasaulinė Dauno sindromo diena. Pasaulyje ji minima 13 kartą, o Lietuvoje ši diena minima nuo 2014 m.

Skirtingos kojinės yra tapusios tolerancijos simboliu žmonėms su Dauno sindromu. Kiekvienais metais Pasaulinės Dauno sindromo dienos metu vis aktyvesnė tampa akcija dėvėti skirtingos spalvos kojines. Minint Pasaulinės Dauno sindromo dieną prie gražios akcijos prisideda ir  Medicininės genetikos centro kolektyvas.

Ta proga  2018 kovo 23 dieną vyks mokslinė-praktinė konferencija „Galiu daugiau, nei tu manai“, kurią organizuoja Lietuvos Žmogaus genetikos draugija, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Biomedicinos mokslų instituto Žmogaus ir medicininės genetikos katedra, VšĮ VUL Santaros klinikų Medicininės genetikos centras, Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacija.

• 2018 m. kovo 20 d. Šiaulių miesto Lieporių gimnazijoje Žemės dienos proga dr. Vytautas Šliužas skaitė neformaliojo švietimo biologijos pamoką "Genetiniai žmonių skirtumai".

• 2018 m. kovo 16 d. įvyko IX-oji tarptautinė mokslinė konferencija “Retų ligų gydymo inovacijos”. Konferencija vyko lietuvių ir anglų kalbomis.

Konferencijos metu vyko trys paralelinės sesijos:

1) „Kartu mes galime daugiau (spina bifida)“, kurioje vyko pacientų organizacijų ir medicinos darbuotojų diskusijos. Sesijai pirmininkavo Rūta Udraitė-Mikalauskienė ir Danas Čeilitka.

2) „Pirmasis žingsnis: retų ligų diagnostika“, kurioje aptarti retų ligų genetiniai aspektai bei retų ligų diagnostika. Sesijai pirmininkavo prof. Algirdas Utkus.

3) „Kelias į ateitį: naujas požiūris į retas ligas“, kurioje supažindinta su mokslo pasiekimais ir inovacijomis susijusiomis su retomis ligomis. Sesijai pirmininkavo prof. Augustina Jankauskienė.

„Pirmasis žingsnis: retų ligų diagnostika“ sesijos dalyviai.

• Dėmesio jau vyksta “DNR diena Lietuvoje 2018” renginio metu vyksiančių ekskursijų registracija.

Kviečiame moksleivius registruotis! Tą galima padaryti iki balandžio 13 d. 24:00 val.

EKSKURSIJOS

VU MF ŽMGK Žmogaus genomo tyrimų centro laboratorijos, Santariškių g. 2, Vilnius

UAB Thermo Fisher Scientific Baltics, V. A. Graičiūno g. 8, Vilnius

UAB Biotechpharma Mokslininkų g. 4, Vilnius